Siedziba Microsoft wypełniona po brzegi fanami Minecrafta. Pierwsza edycja MyCraft Arena za nami!

Dodane: 29.06.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

26 czerwca godzina 11.15 w siedzibie Microsoft ustawiła się kolejka fanów Minecraft i wspierających ich rodziców. Właśnie rozpoczęła się rejestracja gości zaproszonych przez MyCraft.pl i Microsoft na pierwszą edycję MyCraft Arena, cyklu imprez integrujących polską społeczność Minecrafta.

– Liczba chętnych sprawiła, że musieliśmy uruchamiać dodatkowe stanowiska rejestracyjne. To tylko potwierdza, że w samym Minecrafcie, w otwartości świata gry, w rodzajach rozgrywki i w walorach edukacyjnych tkwi ogromny potencjał, że ludzie chcą wiedzieć o swojej ulubionej grze więcej i więcej – mówi Mikołaj Piotrowski, Dyrektor Marketingu w Macro Games S.A.

Imprezę zaczęliśmy od krótkiego powitania ze strony Microsoft i Macro Games (firmy, która jest właścicielem MyCraft.pl). Na początku porozmawialiśmy trochę o historii, ale przede wszystkim o przyszłości MyCraft.pl – o nowych serwerach, nowych mapach i innych pomysłach na to, jak można jeszcze ciekawiej przeżywać świat Minecraft.

Potem przyszedł czas na pierwszy turniej. Sala turniejowa, wyposażona w super laptopy dostarczone przez partnerów, wypełniła się zawodnikami (tymi bardzo młodymi, ale i troszkę młodszymi), którzy zapisali się na Pig Race. Po kilkunastu wyścigach doszło do ciekawej sytuacji, kiedy okazało się, że mamy 3 zwycięzców: TeJkuu, Domekabc i KubaTrojan, którzy zgromadzili taką samą liczbę punktów. Widać, że w tej dyscyplinie poziom jest wyrównany ☺ Drugie miejsce zajęła Twisty_Panda.

Przed kolejnym turniejem mogliśmy posłuchać też ciekawych informacji na temat tworzenia serwerów: o technikaliach, które są niezwykle istotne dla jakości rozgrywki, dla utrzymania nieograniczonego i niczym nie skrepowanego charakteru świata Minecraft.

Zaraz potem nadszedł czas na największe emocje: PVP. Rekordowa liczba uczestników, blisko 50 osób, stoczyło wiele zaciętych pojedynków na specjalnie przygotowanej na ten turniej arenie. W tym trybie nie ma remisów – zwycięzca może być tylko jeden. Najlepszym wojownikiem został Brutal_Company, który w finale pokonał Dominika Kłoszewskiego (miejsce 2) i Oliver BASS.

Jeszcze przed rozdaniem nagród, Justyna Płatek z Mindcloud, która zajmuje się edukacją cyfrową, zaprezentowała edukacyjne możliwości Minecraft. To jeden z najważniejszych elementów odróżniających ten tytuł od klasycznych gier.

Pierwszą edycję MyCraft Arena zakończyliśmy wręczeniem nagród dla zwycięzców. Kolejna edycja tuż po wakacjach.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem