SIGNIUS i eDO App rozpoczynają współpracę

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SIGNIUS i eDO App rozpoczynają współpracę

Udostępnij:

SIGNIUS, platforma umożliwiająca zdalne podpisywanie dokumentów, rozpoczyna współpracę z eDO App. Weryfikacja tożsamości przez e-dowód będzie kolejnym sposobem na potwierdzenie danych osobowych przy zakładaniu konta i umożliwi korzystanie z podpisów elektronicznych.

Aplikacja eDO App daje możliwość powszechnego wykorzystywania warstwy elektronicznej e-dowodu w sposób zdalny. Aby móc skorzystać z rozwiązania eDO App wystarczy posiadać dowód osobisty z warstwą elektroniczną oraz smartfon z modułem NFC. Potwierdzenie tożsamości z eDO App, poprzez e-dowód, jest w pełni bezpieczne i wiarygodne. Weryfikacja czy dowód osobisty jest prawdziwy i ważny, a także czy nie został zgłoszony jako utracony, odbywa się w sposób automatyczny.

Dzięki współpracy z eDO App, na platformie SIGNIUS wkrótce pojawi się możliwość weryfikacji tożsamości poprzez dowód elektroniczny. Obok wideoweryfikacji i potwierdzenia tożsamości poprzez bankowość elektroniczną, będzie to kolejna metoda weryfikacji dostępna na platformie SIGNIUS, dzięki której będzie można uzyskać dostęp do podpisu elektronicznego. – Współpraca z eDO App to dla nas bardzo ważny krok w kierunku upowszechniania usługi podpisów elektronicznych. Dzięki wprowadzeniu kolejnej – obok wideoweryfikacji i bankowości elektronicznej – zdalnej metody weryfikacji tożsamości nasi klienci będą mogli jeszcze szybciej, bezpieczniej i wygodniej skorzystać z naszej platformy do natychmiastowego podpisywania dokumentów – w mniej niż 1 minutę – na wszystkich urządzeniach, bez papieru, w pełni zdalnie i prawomocnie – mówi Jack Piekarski, CEO SIGNIUS S.A.