Silent Eight pozyskało ponad 180 mln zł. W rundzie wziął udział fundusz OTB Ventures

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Silent Eight pozyskało ponad 180 mln zł. W rundzie wziął udział fundusz OTB Ventures

Udostępnij:

Silent Eight zajmujący się egzekwowaniem sankcji gospodarczych i zapobieganiem przestępstwom finansowym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, ogłosił zamknięcie rundy finansowania serii B o wartości 40 mln dolarów. W gronie inwestorów znalazł się polski fundusz OTB Ventures.
Platforma AI firmy Silent Eight do walki z przestępstwami finansowymi bada każdą podejrzaną transakcję, beneficjenta i klienta w czasie rzeczywistym. Z usług firmy korzystają instytucje finansowe na całym świecie. Startup został założony w Singapurze, a jego oddziały znajdują się w Nowym Jorku, Londynie i Warszawie. FinTech działa na ponad 150 rynkach.

Silent Eight pozyskał do tej pory 55 milionów dolarów. Runda B zwiększyła całkowitą wycenę firmy czterokrotnie w stosunku do jej poprzedniej wartości z października 2020 r. W tym czasie przychody wzrosły sześciokrotnie, a zatrudnienie potroiło się.

– Historyczne wyniki są bardzo dobre, a prognozy dotyczące przyszłego wzrostu przychodów są jeszcze lepsze. Jest to firma, która jest przygotowana do rozwoju – powiedział w komunikacie prasowym jeden z inwestorów, Kolya Miller z TYH Ventures. – Byliśmy pod ogromnym wrażeniem kierownictwa Silent Eight i mamy szczęście, że możemy uczestniczyć w tak ważnym przedsięwzięciu.

Pieniądze na rozwój

Finansowanie zostanie przeznaczone przede wszystkim na rozbudowę funkcji technologicznych w celu wsparcia szybko rozwijającej się bazy klientów. W 2022 r. firma zamierza zatrudnić ponad 150 naukowców, programistów i inżynierów.

– Jesteśmy tu po to, aby wspierać naszych klientów i decydentów na całym świecie, zapewniając, że korzyści płynące z najbardziej zaawansowanych systemów sztucznej inteligencji są dostępne na pierwszej linii frontu walki z przestępczością – powiedział Martin Markiewicz, dyrektor generalny i założyciel Silent Eight.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem