Silver Lake inwestuje miliard dolarów w Twittera. Jack Dorsey pozostaje na stanowisku dyrektora

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Silver Lake inwestuje miliard dolarów w Twittera. Jack Dorsey pozostaje na stanowisku dyrektora

Udostępnij:

Fundusz Silver Lake zainwestował w Twittera miliard dolarów. Jack Dorsey pozostanie dyrektorem generalnym. Do zarządu dołączą Egon Durban z Silver Lake i Jesse Cohn z Elliott Management (właściciel około 4% udziałów w Twitterze). Do tej pory Paul Singer założyciel drugiego z wymienionych funduszy dążył do usunięcia Dorseya z funkcji CEO Twittera.
Jak podaje Reuters firma planuje wykorzystać pozyskane środki w celu realizacji programu wykupu własnych akcji o wartości 2 miliardów dolarów. Firma zapowiedziała również, że szuka nowego dyrektora, który będzie odpowiedzialny za projekty związane ze sztuczną inteligencją. Wiadomość o inwestycji położyła kres możliwości usunięcia współzałożyciela Twittera, Jacka Dorseya, jako dyrektora generalnego spółki.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Elliott nominował czterech dyrektorów do zarządu Twittera i naciskał na usunięcie Dorseya, jednego z najwybitniejszych przedsiębiorców w Dolinie Krzemowej, krytykując go za to, że jest prezesem dwóch spółek notowanych na giełdzie: Twittera i Square (SQ.N).

Zagrożenie było na tyle realne, że Dorsey wyszedł na scenę na konferencji dla inwestorów, aby bezpośrednio odnieść się do niektórych krytycznych uwag, z jakimi spotkał się ze strony inwestorów i opinii publicznej na temat tego, jak zarządza spółką.

– Inwestycja Silver Lake w Twittera jest silnym wotum zaufania do naszej pracy. Fundusz ten należy do jednego z najbardziej szanowanych podmiotów w dziedzinie technologii i finansów. Mamy szczęście, że jest on naszym nowym partnerem i członkiem naszego zarządu. Cieszymy się ze wsparcia ze strony Egona i Jessego i cieszymy się na ich pozytywny wkład – powiedział Jack Dorsey cytowany przez techcrunch.com.

Akcje Twittera spadły o prawie 6% w obrotach przedrynkowych, co może być odpowiedzią na te wiadomości. Jednak bardzo możliwe, że taki stan rzeczy jest spowodowany ogólnym kryzysem w obrocie publicznym w związku z niepewnością dotyczącą COVID-19.

– Twitter jest jedną z najważniejszych platform globalnego dialogu i jedną z najbardziej innowacyjnych i unikalnych firm technologicznych na świecie. Cieszymy się, że udało nam się wejść we współpracę. Zainwestowaliśmy w Twittera, ponieważ widzimy w nim znaczącą szansę na tworzenie wartości dodanej. Cieszę się, że współpraca z Jackiem i Zarządem przyczyni się do wykorzystania pełnego potencjału Twittera – powiedział Jesse Cohn, partner w Elliott Management.

Jack Dorsey wyprowadza się do Afryki

Informacje o ewentualnym usunięciu Dorseya z funkcji CEO Twittera nie są już aktualne. Niemniej ostatni czas był gorącym okresem dla przedsiębiorcy. Ciekawe, czy jego plany o wyprowadzce do Afryki są nadal aktualne w obliczu najnowszych zmian w firmie. Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego roku twórca Twittera zapowiedział, że planuje przenieść się do Afryki na kilka miesięcy.

Przedsiębiorca potrzebuje dłuższych wakacji? Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że Dorsey planuje zająć się kryptowalutami. Według niego to właśnie w tym regionie branża ta ma ogromny potencjał. Jeszcze w tamtym roku był obecny na spotkaniach biznesowych w tym temacie Etiopii, Południowej Afryce, Nigerii i Ghanie. Ciekawe jakie są jego najbliższe plany. Może zarzut, że jest prezesem dwóch spółek notowanych na giełdzie nieco ostudzi jego plany o kolejnym projekcie?

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem