Simplis: mobilna porównywarka ubezpieczeń

Dodane: 23.12.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Simplis jest nowym rozwiązaniem mobilnym autorstwa firmy Andino. Pozwala w kilka chwil uzyskać porównanie kilkunastu ofert ubezpieczeniowych bez konieczności żmudnego wprowadzania ręcznie jakichkolwiek danych.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z picjumbo.com

Wiele ofert w jednym miejscu

Aplikacja mobilna Simplis skierowana jest do osób poszukujących najlepszych ofert ubezpieczeniowych w łatwy sposób. Aplikacja to nowe rozwiązanie pozwalające porównanie składek ubezpieczenia OC oraz AC w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie.

Łatwość użycia

Tym, co zwykle stanowi problem dla osób chcących porównać oferty jest konieczność wypełniania bardzo długich formularzy i wielokrotnego wprowadzania tych samych danych. Aplikacja Simplis pozwala wykonać operację porównania w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych za jednym kliknięciem. Użytkownik nie musi wprowadzać ręcznie żadnych danych musi jedynie zrobić zdjęcie kodu znajdującego się w dowodzie rejestracyjnym jego pojazdu oraz opcjonalnie swojego prawa jazdy.

Aplikacja sama rozpoznaje zarówno markę, rocznik, jak i dokładny model pojazdu. Skan prawa jazdy pozwala dodatkowo wstępnie oszacować wysokość dostępnych zniżek w ubezpieczeniu. Jako alternatywę do skanowania danych w aplikacji Simplis wprowadzone zostały również: możliwość głosowego wprowadzenia danych lub zwykłe, tekstowe wypełnienie formularzy.

Innowacyjna technologia

Aplikacja Simplis czyta dane zawarte w kodach Aztec, które znajdują się w każdym dowodzie rejestracyjnym. Analiza polega zarówno na przetworzeniu zdjęcia kodu na postać binarną, jak i deszyfrowaniu tego zapisu. Wynikiem całej operacji są kompletne dane pojazdu. Aplikacja dodatkowo wykorzystuje technologie rozpoznawania tekstu mówionego oraz analizuje fotografie dokumentów w celu rozpoznania wybranych danych. Bezpośrednio w aplikacji możliwy jest od razu zakup wybranej oferty ubezpieczenia.

Dodatkowe funkcje

Aby maksymalnie rozszerzyć możliwość zastosowania aplikacji Simplis dodane zostały w niej funkcje takie jak porównanie ofert telekomunikacyjnych oraz kredytów. Aplikacja pomoże również w przypadku stłuczki: zawiera wskazówki na temat zachowania po nieszczęśliwym zdarzeniu, pomoże udokumentować szkodę oraz zawiera wzory przydatnych dokumentów takie jak oświadczenie sprawcy kolizji drogowej.

Mobilna porównywarka ubezpieczeń Simplis dostępna jest bezpłatnie na platformy iOS oraz Android i jej realizacja była możliwa dzięki wykorzystaniu środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.