Singapur i Apple będą nagradzać obywateli za aktywność fizyczną

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Singapur i Apple będą nagradzać obywateli za aktywność fizyczną

Udostępnij:

Singapur i Apple ogłosiły partnerstwo w ramach, którego uruchamiają spersonalizowany program zachęcający do aktywności fizycznej. Wykonywane ćwiczenia będzie mierzył Apple Watch, a najbardziej aktywni mogą liczyć na nagrody o wartości 380 dolarów.
Jak czytamy w komunikacie firmy, program został zaprojektowany przez Singapore’s Health Promotion Board we współpracy z Apple w ramach inicjatywy Smart Nation, która działa na rzecz wykorzystania technologii do zapewniania korzyści dla swoich obywateli i przedsiębiorstw.

Aby skorzystać z programu Singapurczycy muszą ściągnąć aplikację LumiHealth, która jest już dostępna w App Store w przedsprzedaży, a dwuletni program będzie oferowany od końca października 2020. Apka została stworzona we współpracy z zespołem lekarzy i ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego.

– Nawet jeśli wszyscy na całym świecie mamy do czynienia z wyzwaniami związanymi z pandemią COVID-19, musimy nadal inwestować w naszą przyszłość. I nie ma lepszych inwestycji niż te w nasze zdrowie. Partnerstwo między Singapurem i Apple pozwoli Singapurczykom prowadzić zdrowsze życie, ale co równie ważne, przyniesie cenne spostrzeżenia, które będzie można zastosować do poprawy zdrowia ludzi na całym świecie – powiedział w komunikacie Heng Swee Keat, wicepremier Singapuru.

LumiHealth wykorzystuje moc Apple Watch, aby zachęcić Singapurczyków do zdrowych nawyków poprzez spersonalizowane przypomnienia, programy, coaching aktywności i nagrody. W aplikacji użytkownicy otrzymują spersonalizowane zadania na podstawie ich wieku, płci i wagi. Obejmują one tygodniowe cele aktywności, które można osiągnąć poprzez chodzenie, pływanie, jogę i inne ćwiczenia. LumiHealth przypomina również użytkownikom, aby wykonywać okresowe badania i szczepienia.

– Singapur ma jeden z wiodących na świecie systemów opieki zdrowotnej, dlatego bardzo cieszymy się z tej współpracy. Chcemy by Apple Watch i LumiHealth było holistycznym narzędziem do budowania dobrego samopoczucia. Apple Watch pomógł już milionom naszych klientów w zarządzaniu swoją aktywnością w celu poprawy ich zdrowia i cieszymy się na zastosowanie naszej wiedzy w Singapurze – powiedział Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem