Singapur rozpoczyna testy taksówek powietrznych

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Singapur rozpoczyna testy taksówek powietrznych

Udostępnij:

Urząd Lotnictwa Cywilnego Singapuru (CAAS) ujawnił we wtorek 9 kwietnia, że pierwsze testy taksówek powietrznych niemieckiej firmy Volocopter odbędą się już wkrótce w południowej części Singapuru.

To, co kiedyś było fikcją, już niebawem może stać się faktem – Singapur prowadzi aktualnie prace nad rozpoczęciem pierwszych testów taksówek powietrznych, wyprodukowanych przez firmę Volocopter.

Na początek nowy rodzaj transportu będzie testowany w południowej części Singapuru, nad wodą, by nie stanowić żadnego zagrożenia dla ludzi. Urząd Lotnictwa Cywilnego Singapuru poinformował, że testy rozpoczną się najprawdopodobniej na początku drugiej połowy 2019 roku.

Co na tę chwilę wiemy na temat taksówek powietrznych? CEO firmy Volocopter Florian Reuter zapewnił, że innowacyjne pojazdy będą przystępne cenowo, ponieważ twórcom zależy, by jak najwięcej osób z nich korzystało, tak jak ze zwykłych taksówek. W planach jest wykorzystanie taksówek jako pojazdu do przewożenia osób z jednego miejsca na drugie, oraz jako atrakcja turystyczna. W przyszłości możliwe będzie też wykorzystanie taksówek powietrznych do celów przemysłowych.

Taksówka powietrzna będzie mogła pomieścić dwie osoby i na początek latać na dystansie 30 km. Natomiast nie będzie można nią polecieć w jakiekolwiek miejsce, lecz tam, gdzie sensowne będzie wzięcie taksówki powietrznej.