Skąd wziąć pieniądze na start własnej firmy?

Dodane: 13.05.2015

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Masz świetny, niebanalny pomysł, intuicja krzyczy, że się uda, że projekt się powiedzie i spodoba się ludziom. W głowie już widzisz swoje biuro, pierwsze transakcje, spotkania biznesowe, aplauz społeczny, a przede wszystkim własną satysfakcję i niezależność.

I wtedy pojawia się pierwszy problem – skąd wziąć pieniądze na jej start? Zdobycie odpowiednich funduszy nie jest proste, szczególnie w dużych bankach, które wolą oferować produkty dla doświadczonych firm niż dla małych firm bez historii kredytowej, w wypadku których kredyt wiąże się w większym ryzykiem. Są jednak banki, które specjalizują się w obsłudze drobnych przedsiębiorców i na współpracy z tym często niedocenianym segmentem opierają swój model funkcjonowania. To m.in. BIZ Bank, nowa marka wprowadzona w czerwcu 2014 r. Jest nazwą handlową FM Banku PBP S.A. czyli banku działającego na polskim rynku już od ponad 15 lat.

BIZ Bank dąży do zbudowania świata przyjaznego przedsiębiorcom, łamania korporacyjnych procedur, ułatwiania dostępu do najbardziej zaawansowanych i zindywidualizowanych rozwiązań technologicznych. Brzmi jak marketingowy komunał? Nie wierzysz? Oto przykład pana Przemysława , właściciela japońskiej restauracji w Warszawie. Pan Przemysław postanowił rzucić pracę w „korpo” i pójść na „swoje”. Po kredyt do BIZ Banku zwrócił się już po dwóch miesiącach prowadzenia działalności. Dziwne? Wcale nie. BIZ Bank nie wydaje milionów na reklamę, przeznacza je na jak najlepsze dopasowanie produktów do potrzeb młodych przedsiębiorców i profesjonalistów. 

Kredyt możesz dostać na podstawie biznes planu – wystarczy, że przekonasz ekspertów BIZ Banku do swojego pomysłu. Bank pożyczy do 20 tys. zł. nawet zupełnie „zielonym” przedsiębiorcom, a jeśli przetrwasz na rynku magiczne trzy miesiące możesz dostać jeszcze więcej. Dostępność i elastyczność oferowanych kredytów to nie wszystko, Bank stawia też na odpowiedzialny biznes. Dlatego jeśli nie stać Cię na kredyt, nie masz kasy na zabezpieczenie, ale za to masz pewność, że Twój pomysł na biznes to strzał w dziesiątkę, skorzystaj z kredytu lub pożyczki z poręczeniem JEREMIE. Nie musisz mieć wkładu własnego, ponieważ bank korzysta ze specjalnego funduszu gwarancyjnego, czyli unijnej puli pieniędzy przeznaczonych właśnie na takie sytuacje. W BIZ Banku, w ramach kredytu z poręczeniem JEREMIE, przedsiębiorca może otrzymać nawet 300 tys. zł.   

Nie chcesz kredytu ani pożyczki? Świetnie, ale i tak musisz prowadzić rozliczenia związane z działalnością gospodarczą za pośrednictwem konta bankowego, tak stanowi polskie prawo. Dla aktywnych klientów BIZ Bank oferuje konto firmowe za 0 zł. Naprawdę! Jedynym warunkiem jest wykonanie raz w miesiącu przelewu do ZUS/US oraz utrzymanie średniego salda na rachunku w wysokości 1 000 zł. Jeśli nie spełnisz tych warunków koszt prowadzenia rachunku wyniesie 20 zł ale nadal nie płacisz za założenie rachunku, ani za wydanie karty. Dodatkowo masz solidnie oprocentowanie na firmowym Koncie BIZnes Activ. Za  środki w przedziale między 5, a 10 tysięcy złotych Bank oferuje aż 4%. W dobie niskich stóp procentowych trudno znaleźć  lepiej oprocentowany rachunek. 

Ale to nie wszystko – z BIZ Bankiem nie musisz martwić się o brak gotówki również w czasie biznesowych podróży za granicę (a na pewno takie planujesz, prawda?)  – zapewniamy darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, a do tego specjalna promocję trwającą tylko do 30 maja bieżącego roku! BIZ Bank daje Ci 200 zł – dwie stówki polskich złotych – zwrotu za kasę fiskalną, którą i tak musisz kupić. Jeśli świadczysz usługi osobom fizycznym i masz obrót większy niż 20 tys. złotych rocznie, to musisz nabijać rachuneczki na kasę i wydawać paragony. BIZ Bank zwraca Ci 200 zł niezależnie od zwrotu gwarantowanego przez Urząd Skarbowy.

BIZ Bank zawsze starał się dostrzec rzeczywiste potrzeby małych firm. Cel jest jasny – stworzenie banku specjalistycznego, dynamicznie reagującego na potrzeby nowoczesnych przedsiębiorców. Kolejna marketingowa bajka? Niekoniecznie. W 2014 roku BIZ Bank jako jeden z pierwszych banków w Polsce wdrożył biometryczną weryfikację głosu klienta, czyli metodę wykorzystującą głos jako sposób uwierzytelnienia klienta podczas logowania w aplikacji mobilnej. Jest to bodajże jedną z najbardziej skutecznych metod weryfikacji. Logowanie do banku za pomocą głosu to komfort, bezpieczeństwo i pewność, że nigdy nie zapomnisz hasła i uzyskasz dostęp do swoich finansów zawsze i wszędzie. Co ważne – nikt nie podrobi Twojego głosu. Nagrany głos nie działa – sprawdzaliśmy! BIZ Bank stosuje także unikatową technologię OCR. Mówiąc prościej: płacąc rachunki nie musisz „wklepywać” danych do kilkunastu rubryczek; wystarczy, że zrobisz zdjęcie fakturze, a dane zostaną automatycznie przetworzone i zasilą formularz. Fakturę za telefon zapłacisz zdjęciem – skanujesz QR kod i taaadaaam! Faktura zapłacona! Bankowość internetowa i mobilna to kanał obsługi klienta dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, niezależny od obsługi w oddziale czy Call Center. Zależny tylko od Ciebie. 

Czy warto założyć własną firmę? Bezapelacyjnie tak. Nadal się zastanawiasz? Nie trać czasu, skorzystaj z eksperckiej oferty produktów BIZ Banku. Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej, chętnie Ci w tym pomożemy, ponieważ w BIZ Banku cenimy ludzi przedsiębiorczych i profesjonalistów. To właśnie dla nich tworzymy przyjazny świat finansów.

Od 15 lat wspieramy mikroprzedsiębiorców – w tym czasie udzieliliśmy pożyczek na kwotę ponad 2 miliardów złotych, pomagając rozwijać biznes blisko 60 tysiącom klientów. Nie jesteśmy zbiurokratyzowana korporacją – rozumiemy potrzeby  mikroprzedsiębiorców i profesjonalistów, którzy ciężko pracują aby osiągnąć sukces. Ich potrzeby i oczekiwania są większe niż przeciętnego klienta – aby prowadzić skutecznie swój biznes konieczny jest dostęp do najbardziej zaawansowanych technologicznie i zindywidualizowanych rozwiązań finansowych. 

Model biznesowy BIZ Banku opieramy na pełnej obsłudze mikroprzedsiębiorstw i ich właścicieli, dając im wybór zarówno profilu produktu jak i sposobu kontaktu z bankiem. Nie zamykamy się w naszych placówkach, ale zmieniamy je tak, aby zaoferować najnowocześniejsze rozwiązania umożliwiające pełną obsługę w oddziale lub bezpośrednio w biurze klienta.. Czas jest dla nas ważny tak samo jak dla naszych klientów, dlatego działamy szybko, ale zachowujemy zdrowy rozsądek. Robimy wszystko, aby wszelkie decyzje były podejmowane bez zbędnego ryzyka. Partnerstwo jest na pierwszym miejscu – to motywuje nas do odpowiedzialnego i uczciwego działania.

 

Zdjęcie główne artykułu royalty free z Fotolia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem