Skalowanie przez chaos – Ewa Chronowska (Vestbee)

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Skalowanie przez chaos – Ewa Chronowska (Vestbee)

Udostępnij:

W najnowszym odcinku MamStartup Podcast rozmawiamy z Ewą Chronowską, partnerką generalną Next Road Ventures oraz CEO w Vestbee. Dowiedz się, jak wygląda zarządzanie funduszem VC i jakie wyzwania z tym się wiążą.

W najnowszym odcinku MamStartup Podcast rozmawiamy z Ewą Chronowską, partnerką generalną Next Road Ventures oraz CEO w Vestbee. Z rozmowy dowiesz się:

  • Jak wygląda branża VC od podszewki?
  • Jakie wyzwania wiążą się z prowadzeniem funduszu?
  • Co lepsze – czysta karta czy doświadczenie?
  • Jak wygląda współpraca funduszu z aniołami biznesu?

Inwestowanie to praca z ludźmi

Podczas rozmowy Ewa opowiada o tym, jak wygląda zarządzanie funduszem. Dzieli się swoimi przemyśleniami na temat budowania relacji z założycielami startupów bądź aniołami biznesu oraz zasadami, którymi kieruje się przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

– Mam podejście, że fajnie, jeżeli przynajmniej jeden z partnerów zarządzających czy generalnie z inwestorów jest byłym founderem. To mindset, który jest bardzo trudno zastąpić i mamy naprawdę dziesiątki przykładów, gdzie inwestor, który ma doświadczenie, wnosi największą jakość do spółki: pomaga w biznesie, pomaga dobrą radą. Jednocześnie, przez profounderskie podejście inwestora, założyciele mają względny spokój – mówi Ewa Chronowska

Główne zasady inwestorów

CEO Vestbee dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat skalowania biznesu i wsparcia zespołów startupowych, nie narzucając im swojego zdania. Rozmawiamy o kluczowych elementach wsparcia młodych firm oraz błędach, które często popełniają zarówno inwestorzy, jak i przedsiębiorcy.