Skarbówka szykuje zmiany przepisów, firmy będą miały problemy z odliczaniem kosztów związanych z eventami integracyjnymi

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Skarbówka szykuje zmiany przepisów, firmy będą miały problemy z odliczaniem kosztów związanych z eventami integracyjnymi

Udostępnij:

Fiskus postanowił przeanalizować przepisy dotyczące eventów integracyjnych. Według najnowszej interpretacji skarbówki, problem pojawia się w przypadku osób, które są samozatrudnione. Według urzędu firmy nie mogą odliczać kosztów związanych z uczestnictwem w zabawie takiego pracownika.
Firmy, które maja w planach zorganizować zabawę dla swoich pracowników, będą musiały od teraz sprawdzać, którzy z pracowników pozostają na umowie o samozatrudnieniu. Kosztów związanych z ich obecnością na imprezie nie będzie można od teraz odliczyć. Przywilej ten będzie się dotyczył jedynie osób na etacie oraz jego rodziny.

Wszystko zaczęło się od jednej z polskich firm IT. Firma ta zatrudnia na obu rodzajach umów. Jednocześnie spółka regularnie organizuje spotkania integracyjne dla swoich pracowników, którzy chętnie przychodzą na nie ze swoimi rodzinami. Wspomniana firma zwróciła się do skarbówki z  pytaniem o to, czy może sobie odliczyć koszty tych imprez. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej odpowiedział, że tak, ale jedynie koszty, które są związane z udziałem w imprezach pracowników, którzy są zatrudnieni na etat oraz ich rodzin.

Ten przepis może wydawać się absurdalny, w końcu imprezy integracyjne są po to, jak sama nazwa wskazuje, żeby integrować cały zespół. Tymczasem skarbówka stworzyła rozwiązanie, przez które zespół będzie trzeba dzielić na tych, którzy będą uprzywilejowani w udziale w takich wydarzeniach i tych, którzy nie. W efekcie może się okazać, że firmy chcąc zaoszczędzić sobie kłopotów po prostu będą rezygnować z takich imprez.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem