Skarpetki zatrzymają emisję filmu, gdy zaśniemy przed telewizorem. To projekt Netflixa

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Netflix opracował inteligentne skarpetki. Dzięki nim, gdy zaśniemy przed telewizorem, oglądany film, czy serial zostanie zatrzymany. Amerykańska platforma VOD nie zamierza produkować i sprzedawać gadżetu, ale wyjaśnia jak zrobić go samemu.

Skarpety z czujnikiem ruchu

Zasypianie przed telewizorem podczas oglądania filmu, czy serialu przypuszczalnie nie jest dotkliwym problemem – przynajmniej dla widzów. Być może dla stacji telewizyjnych i reklamodawców, tak. Niemniej z tym „problemem” postanowił zmierzyć się Netflix. Amerykańska platforma VOD opracowała skarpetki, które zatrzymują emisję wideo, gdy zdarzy nam się zasnąć przed TV.

Tym samy inteligentna cześć garderoby ma zapobiegać sytuacjom, w których na skutek zmęczenia moglibyśmy przegapić fragment ulubionego filmy, czy serialu. Skarpetki proponowane przez Netflixa mają bowiem wbudowany czujnik ruchu, który wykrywa, czy nasze ciało jest akurat w spoczynku. Następnie przesyła do telewizora sygnał i wówczas następuje automatyczne zatrzymanie projekcji.

Zrób to sam. Skarpety nie trafią na półki sklepowe

Podobnie zresztą może się zdarzyć, gdy w bezruchu oglądamy film i wcale nie myślimy o zasypianiu i wstrzymywaniu emisji. Niemniej zespół stojący za projektem przewidział tę sytuację i wyposażył skarpetki w diody, które świecąc na czerwono ostrzegą nas, że za chwilę oglądany film, czy serial zostanie zastopowany. Wystarczy wówczas poruszyć nico nogą, żeby móc dalej śledzić to co dzieje się na ekranie.

Pomysł, chociaż wydaje się być absurdalny, to interesujący jest sposób, w jaki Netflix zamierza dystrybuować inteligentne skarpetki. W gruncie rzeczy amerykańska spółka nie myśli ani o produkcji gadżetu, ani o jego sprzedaży. Zamiast tego oferuje internautom bezpłatne know-how, jak wykonać tę część garderoby samodzielnie – instrukcja znajduje się na stronie platformy VOD.  Pytanie tylko, na ile takie skarpety nafaszerowane elektroniką mogą być wygodne i czy co chwila nie będą włączać i wyłączać telewizora, gdy będziemy wiercić się podczas snu.