Sklep internetowy w kilka dni? Ze Sky-Shop.pl to możliwe!

Dodane: 14.05.2020

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Ostatnio bardzo dużo mówi się o wzroście zainteresowania sprzedażą internetową. Liczba zamówień w wielu sklepach przewyższa wyniki osiągane w grudniu, czyli najwyższym sezonie sprzedażowym. O przyczynach tego zjawiska nie ma sensu się rozpisywać, bo są one wszystkim doskonale znane i pewnie zdążyły się niektórym znudzić. Skupmy się zatem na innych interesujących faktach.
Jeszcze w marcu Rzeczpospolita informowała, że liczba transakcji w polskich sklepach internetowych wzrosła o 240%. Dziś przez Internet kupuje już ⅔ Polaków.

Empik zamyka 40 salonów stacjonarnych w Polsce, zapowiadając inwestycje w sprzedaż online. Z kolei Amazon przymierza się do zatrudnienia 100 tysięcy nowych pracowników, aby sprostać zwiększonej liczbie zamówień.

Kto wcześniej nie otworzył sklepu internetowego, może teraz żałować. Jednak nic straconego – jego założenie nie musi być wielkim przedsięwzięciem, które pochłania miesiące pracy przed pojawieniem się pierwszych zysków. Wystarczy skorzystać z wydajnej platformy e-commerce, dzięki której zaczniesz sprzedawać online nawet w jeden dzień.

Kto dziś otwiera sklep internetowy?

E-commerce jest jedną z niewielu branż, która w czasie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 notuje wzrosty. Dziś sklepy otwierają przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy przenoszą biznes stacjonarny do sieci lub poszerzają kanały sprzedaży o handel internetowy. Drugą liczną grupę stanowią osoby, które zastanawiały się nad założeniem sklepu internetowego już wcześniej i postanowiły wykorzystać nadarzającą się okazję właśnie teraz.

Co sprzedają? Najlepsza odpowiedź to: wszystko. Na fali lockdownu i kryzysu gospodarczego obserwujemy jednak zwiększone zainteresowanie zwłaszcza produktami służącymi do ochrony osobistej (maseczki, żele antybakteryjne), produktami spożywczymi i drogeryjnymi, a także lekarstwami. Można się spodziewać, że na popularności zyskają również towary polskiej produkcji. Powstała już nawet aplikacja (Pola), która umożliwia sprawdzenie, czy dany produkt opiera się na polskim kapitale.

Sprzedaż w sieci rozpoczynają znane marki, głównie z branży spożywczej. Gdy nie można iść do restauracji czy na kawę, swoje ulubione produkty zamówisz z dostawą do domu. Korzystając z platformy Sky-Shop.pl sklep internetowy uruchomił ostatnio między innymi znany producent lodów Grycan.

Ogromne znaczenie dla sukcesu nowych sklepów ma to, jak szybko uda im się zaoferować klientom swoje produkty. Sprawdzony sposób na rozpoczęcie sprzedaży internetowej w kilka dni znajdziesz poniżej.

Sklep internetowy w kilka dni na platformie e-commerce Sky-Shop.pl

Tym, którzy nie słyszeli wcześniej o takim rozwiązaniu jak platforma e-commerce wyjaśnimy, że jest to gotowe oprogramowanie, które umożliwia prowadzenie sprzedaży online. Podkreślimy raz jeszcze, że umożliwia ono właścicielowi sklepu poświęcić całą uwagę najważniejszym obszarom, czyli zdobywaniu klientów i obsłudze zamówień. Natomiast większość kwestii technicznych pozostaje po stronie dostawcy oprogramowania. Jedyne, co musisz zrobić, to skonfigurować poszczególne opcje (np. formy dostawy i płatności), dostosować wygląd sklepu do swoich preferencji i dodać do niego produkty. Zrobisz to bardzo łatwo, korzystając z wygodnego i intuicyjnego panelu administracyjnego oraz kreatora wyglądu.

Zdaję sobie sprawę, że może to brzmieć nieco niewiarygodnie, jednak wielu klientów Sky-Shop cieszyło się z pierwszych transakcji, gdy nie minął nawet tydzień od otwarcia sklepu. Oto historia Pani Agnieszki Cudnej, właścicielki sklepu internetowego sklep.cukierniakowalscy.pl:

Byliśmy zmuszeni do zamknięcia cukierni, kiedy wprowadzono nakaz pozostania w domu w połowie marca. Długo zastanawialiśmy się, jak poradzimy sobie w Święta Wielkanocne – to ważny czas w naszej branży. Postanowiliśmy wprowadzić możliwość zrobienia zakupów w naszym sklepie internetowym z możliwością dostawy do domu. Pierwsze zamówienia wpłynęły w pierwszym dniu otwarcia sklepu – 1.04. I to nie prima aprilis 🙂

Co zyskujesz, wybierając gotowe oprogramowanie?

Szybkie rozpoczęcie sprzedaży to tylko jedna z zalet platform e-commerce. A oto reszta z nich:

 • Dostęp do gotowego oprogramowania umożliwiającego rozpoczęcie sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego i innych kanałów (Allegro, eBay, Empik Marketplace).
 • Nowocześnie wyglądający sklep zaprojektowany w technologii RWD. Oznacza to, że będzie doskonale się prezentować i działać zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych.
 • Możliwość sprzedaży w dropshippingu.
 • Integracje z ponad 300 hurtowniami (w tym hurtowniami dropshipping).
 • Gotowe integracje z kurierami i bramkami płatności.
 • Integracje z porównywarkami cen, jak Ceneo.
 • Możliwość wystawiania wielu rodzajów faktur, a w razie potrzeby integracje z portalami księgowymi i systemami ERP.
 • Możliwość obsługiwania sklepu z poziomu aplikacji mobilnej.
 • Możliwość sprzedaży plików cyfrowych.
 • Panel do analizy wyników sklepu.
 • Darmowe wsparcie techniczne i doradztwo e-commerce.
 • Setki artykułów i poradników, które poszerzą Twoją wiedzę dotyczącą prowadzenia sklepu.

To wszystko w ramach elastycznych pakietów abonamentowych, dzięki którym płacisz za te funkcje, z których naprawdę korzystasz. A to, co zostało opisane powyżej, to tylko stan na dzień dzisiejszy – każdego dnia zespół Sky-Shop pracuje nad nowymi integracjami i aktualizacjami oprogramowania. Ty możesz więc spać spokojnie i zajmować się pozyskiwaniem nowych produktów i klientów.

O co musisz zadbać przed uruchomieniem sklepu?

Oczywiście platforma e-commerce nie zrobi za Ciebie wszystkiego. O pewne kwestie, zwłaszcza te związane z prowadzeniem firmy, warto, a nawet trzeba, zatroszczyć się jeszcze przed uruchomieniem sklepu.

 1. Wykupienie domeny (bez hostingu).Domena to inaczej adres sklepu internetowego, czyli np. www.twojsklep.pl. Jeśli skorzystasz z platformy e-commerce, nie musisz przejmować się hostingiem (miejscem na serwerze), który zapewnia dostawca oprogramowania.
 2. Znalezienie dostawcy produktów. Sky-Shop oferuje ponad 300 gotowych integracji z hurtowniami z wielu branż. Jeśli ta lista jest dla Ciebie za krótka, z chęcią wykonamy integrację ze znalezionym przez Ciebie dostawcą. Pamiętaj jednak, że warunki współpracy w każdym wypadku musisz ustalić samodzielne. Jeśli zamierzasz sprzedawać własne wyroby, możesz oczywiście pominąć ten punkt.
 3. Uruchomienie bramki płatniczej. Przed włączeniem płatności w Twoim sklepie, konieczne jest podpisanie umowy z firmą dostarczającą bramkę płatniczą.. Możesz ograniczyć formalności i skrócić czas oczekiwania korzystając z bramki Sky-Pay, gdzie na klientów Sky-Shop.pl czekają preferencyjne warunki współpracy.
 4. Nawiązanie współpracy z firmą kurierską. W końcu ktoś musi dostarczać paczki Twoim klientom, prawda? Na początku działalności warto rozważyć skorzystanie z brokera kurierskiego, który udostępnia oferty wielu firm w jednym miejscu.
 5. Stworzenie regulaminu i polityki prywatności. Jeśli nie poruszasz się biegle w tematyce prawa e-commerce, skorzystaj z usług profesjonalnych prawników.

Na zakończenie

Do niedawna mówiło się o tym, że wartość branży e-commerce wynosi 50 miliardów złotych. Dziś mamy wiele powodów, by spodziewać się, że jest i będzie to znacznie więcej. Opisany powyżej sposób to na pewno najszybszy, a często także najbardziej skuteczny przepis na rozpoczęcie przygody z e-handlem.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem