Sklepy B2B – dlaczego warto?

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Sklepy B2B – dlaczego warto?

Udostępnij:

Nie ulega wątpliwości, że dominującą rolę w sprzedaży mają sklepy internetowe. Z każdym kolejnym rokiem zyskują na znaczeniu. Wraz z tym trendem wzrasta też zainteresowanie e-commerce B2B, czyli sklepami stworzonymi dla klientów biznesowych. Co warto wiedzieć na ich temat?

Biznes rządzi w internecie

Nie trzeba wykonywać żadnych pogłębionych analiz, by przekonać się, jak błyskawicznie zmienia się internetowy krajobraz biznesowy. Kilka lat temu strony internetowe B2B nie były specjalnie rozbudowane – ot zwykłe wizytówki online. Nikt też na poważnie nie myślał, by je promować, czy to przez pozycjonowanie, czy przez obecność mediach społecznościowych. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, a sklepy B2B wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu!

Gotowe oprogramowanie do sprzedaży B2B?

Model B2B (business to business) to najłatwiejszy sposób na prowadzenia transakcji pomiędzy podmiotami gospodarczymi. Taka sprzedaż pozwala na handel ogromną ilością towarów. Co równie istotne, takie działanie jest bardzo efektywne, bo już w dość krótkim okresie możemy przyciągnąć do siebie wielu potencjalnych klientów zainteresowanych produktami, jakie oferujemy. Idealnym rozwiązaniem dla modelu B2B jest otwarcie hurtowni internetowej. Najlepiej to zrobić korzystając z gotowego oprogramowania. Polecamy szczególnie platformę IdoSell, która stworzyła propozycje dla różnych podmiotów:

  • producentów prowadzących sprzedaż detaliczną i hurtową, hurtowni sprzedających do sklepów
  • stacjonarnych i online, sklepów prowadzących sprzedaż B2B lub ją planujące.

Wybierając oprogramowanie IdoSell, zyskujesz ogrom możliwości, by prowadzić swój biznes online. Możesz kierować ofertę hurtową do zawężonej, idealnie dobranej grupy odbiorców. Masz przy tym łatwość w zarządzaniu asortymentem sklepu, jak i polityką cenową dla różnych grup odbiorców. Ustalasz jednocześnie odrębne ceny towarów zależnie od tego, czy oferujesz sprzedaż hurtową, czy detaliczną. To samo dotyczy płatności dla różnych klientów i dostępnych rabatów. Poza tym zyskujesz maksymalną kontrolę dostępu do strony, łatwy, intuicyjny formularz rejestracji hurtowników, faktury terminowe, kredyt kupiecki oraz minimum logistyczne dla zamówień hurtowych.

Sklep B2B z IdoSell – dlaczego warto?

Powodów, aby wybrać oprogramowanie IdoSell jest mnóstwo. Przede wszystkim zyskujesz przejrzysty sposób na prezentację oferty. Interfejs twojego sklepu jest nowoczesny i funkcjonalny, zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami w e-commerce. Zarządzanie nim jest niezwykle łatwe – zrobisz to z poziomu jednego panelu. Masz dostęp do ogromnego i bogatego wachlarza funkcjonalności, dostosowanych do specyfiki sprzedaży B2B. To świetne rozwiązanie dla sprzedawców oferujących wcześniej swoje produkty w systemie B2C, co gwarantuje migracja doświadczeń zakupowych, dzięki czemu masz pewność szybkiej oraz maksymalnie wygodnej obsługi zamówień.

Hurtownia B2B IdoSell przystosowana jest do współpracy w modelu dropshipping i cross-docking. Oprogramowanie relatywnie nie kosztuje dużo, zwłaszcza gdy porównasz to do budowania hurtowni internetowej od podstaw. IdoSell B2B to błyskawiczny proces wdrożenia i ogrom możliwości do wyboru!

Jak widzisz, sklep B2B to szereg ogromu korzyści, zwłaszcza gdy chcesz rozszerzyć swoją sprzedaż, zyskując dostęp do klientów biznesowych. Korzystając z oprogramowania IdoSell, jesteś na dobrej drodze, by twój biznes online wypłynął na szerokie wody możliwości.

 

Artykuł powstał we współpracy z IdoSell