Sklepy odzieżowe oparte tylko na video? Nowe oblicze e-commerce

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

73% konsumentów chętniej dokonuje zakupu po obejrzeniu filmu przedstawiającego produkt – dowodzi badanie przeprowadzone przez Web Video Marketing Council. ANSWEAR.com przeprowadził własne badania wewnętrzne, które pozwalają twierdzić, że materiały zdjęciowe będą wypierane przez treści wideo…

powstałe przy udziale podstawowych zasad neuromarketingu.

Dla wielu konsumentów główną wadą zakupów internetowych jest brak możliwości zobaczenia i dotknięcia produktu przed sfinalizowaniem transakcji. Aby w możliwie największym stopniu zmniejszyć ten dyskomfort, ANSWEAR.com rozszerza prezentację produktów o filmy video, dzięki którym klienci mogą zobaczyć, jak wybrana rzecz zachowuje się w ruchu, na przykład tutaj: http://bit.ly/answear_video. Dzięki temu klient może dokładnie ocenić wybrany produkt, oszacować gramaturę materiału i skojarzyć z innymi rzeczami, które już posiada. W ten sposób proces podejmowania decyzji zakupowej staje się łatwiejszy: badania dowodzą, że konsumenci, którzy obejrzeli treści video związane z poszukiwanym produktem, kupią go z prawie dwukrotnie większym prawdopodobieństwem niż ci, którzy ich nie oglądali.

Jednak to nie ostatnie słowo tej marki – ANSWEAR.com pracuje nad kolejnym rodzajem materiału video, który aktualnie pozostaje jeszcze w fazie testów. Docelowo marka w niestandardowy sposób chce pokazywać rodzaj materiału, jego fakturę i grubość, aby jak najbardziej zniwelować barierę zakupową. Należy pamiętać, że sklep ten już od dłuższego czasu oprócz przedstawiania produktów za pomocą ogólnodostępnych tablic rozmiarowych, wymiaruje szczegółowo każdy z nich, precyzyjnie opisując wszystkie fasony.  

Rozwój contentu video to przyszłość branży e-commerce. Sklepy, które w ten sposób przedstawiają swój asortyment, są odbierane przez konsumentów jako godne zaufania, co stanowi dodatkową motywację do zakupu. Ponadto filmy mają pozytywny wpływ na świadomość marki, pomagają w zwiększeniu ruchu na stronie i generowaniu nowych leadów, ale przede wszystkim stanowią kolejny sposób przybliżenia produktu do klienta.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem