ŠKODA uruchamia innowacyjną platformę leasingową z której mogą skorzystać również osoby prywatne

Dodane: 07.03.2019

Mam Startup

Udostępnij:

ŠKODA postanowiła zamieszać na rynku leasingu. Marka startuje z innowacyjną platformą online oferującą samochody. Wszystkie formalności od teraz będzie można wykonać nie ruszając się z domu, a oferta skierowana jest również do osób prywatnych.

Leasing to coraz popularniejsza forma finansowania, na którą decydują się już nie tylko klienci biznesowi, ale również indywidualni. Sprawdźcie, dlaczego leasing jest atrakcyjniejszy od kredytu, jakie daje możliwości optymalizacji podatkowej i co nowego w tym temacie ma do zaoferowania ŠKODA.

Osoba, która leasinguje dany przedmiot, może go użytkować, bez konieczności kupowania go. Jest to bardzo popularny sposób wśród przedsiębiorców, a w ostatnim czasie również wśród klientów indywidualnych. Mówiąc w skrócie to sposób na korzystanie z samochodu, bez konieczności posiadania go.

ŠKODA jako pierwsza oferuje samochody online

W odpowiedzi na coraz większą popularność leasingu, firmy zajmujące się tego typu umowami szukają innowacyjnych sposobów podejścia do tematu. Dobrym przykładem jest marka ŠKODA, która jako pierwsza w Polsce otworzyłą platformę online, która oferuje samochody w leasingu dla klientów biznesowych oraz indywidualnych.

Podpisanie umowy leasingowej nigdy nie było tak proste. Dzięki rozwiązaniu ŠKODY, będzie można tego dokonać, nie ruszając się z fotela. Wystarczy wejść na stronę sklep.skoda-auto.pl i można wybierać spośród ponad 300 samochodów. Następnie za pośrednictwem platformy można dopasować parametry leasingu, dokonać opłaty rezerwacyjnej i wypełnić wniosek leasingowy. Do tego celu ŠKODA przygotowała bezpieczną platformę bankową, więc klient ma pewność bezpieczeństwa. Następnym krokiem i ostatnim już, jest dokonanie wpłaty własnej i odbiór wybranego samochodu.

– Od dekady nieprzerwanie jesteśmy liderem na polskim rynku motoryzacyjnym. Zaufanie, którym obdarzają nas klienci zobowiązuje. W trosce o ich komfort nie tylko wyposażamy samochody w innowacyjne rozwiązania technologiczne, ale wychodzimy o krok naprzód i usprawniamy również proces zakupowy, oferując innowacyjne rozwiązanie, które do tej pory nie było dostępne w Polsce – mówi Tomasz Porawski, Dyrektor marki ŠKODA.

Według twórców platformy cały proces leasingowy, od wypełnienia wniosku na stronie internetowej, po odebranie kluczyków będzie trwał maksymalnie dwa tygodnie.

– Współcześni klienci mają coraz mniej czasu na długotrwałe poszukiwanie samochodu i osobiste wizyty w salonie. Jako marka stawiająca na pierwszym miejscu komfort i potrzeby naszych klientów, tworzymy Platformę online oferującą samochody w leasingu, która maksymalnie ułatwia proces uzyskania finansowania wybranego samochodu a także otwiera nas na nowe grupy odbiorców, którzy aktywnie korzystają z internetowych usług – komentuje Łukasz Matyla Kierownik ds. Digitalizacji ŠKODA.

Na koniec warto również dodać, że ŠKODA wraz z innowacyjną platformą wprowadziła również leasing konsumencki, który do tej pory oferowała jedynie klientom biznesowym.

Leasing czy kredyt?

– Leasing jest atrakcyjną formą finansowania i stanowi alternatywę dla umowy kredytu czy pożyczki. Pozwala przedsiębiorcom zyskać możliwość korzystania z samochodu bez konieczności jednorazowej zapłaty jego ceny, zaś z uwagi na swą konstrukcję prawną i finansową jest łatwo dostępny dla szerokiej liczby klientów. Leasing nie zmniejsza zdolności kredytowej przedsiębiorcy, można go zaliczyć w koszty prowadzenia działalności, a w efekcie co kilka lat jeździć zupełnie nowym samochodem. Wielu klientów po zakończeniu kontraktu z firmą leasingową w krótkim czasie finansuje w niej kolejny pojazd – komentuje Tomasz Kapela Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w PKO Leasing.

Co więcej leasing nie tylko jest łatwo dostępny, ale również nie wymaga tak skomplikowanych procedur, jak w przypadku kredytu. Tak więc osoba decydująca się na tę formę oszczędza czas i nie musi martwić się całą masą dokumentów.

Warto również zwrócić uwagę, że firmy leasingowe najczęściej bezpośrednio współpracują z producentami i dealerami, w związku z tym posiadają korzystniejsze oferty dla swoich klientów.

Optymalizacja podatkowa przy leasingu

Jednym z silnych argumentów, przemawiającym za leasingiem jest możliwość optymalizacji podatkowej dzięki niemu. Przedsiębiorca może między innymi odliczyć podatek VAT od miesięcznych rat, czy wliczyć do kosztów uzyskania przychodów część odsetkową dotyczącą rat.

Przedsiębiorcy, z racji prowadzenia działalności gospodarczych dostają możliwość zaliczenia leasingowanego samochodu i kosztów jego eksploatacji do kosztów uzyskania przychodu.

Osoby fizyczne, które nie prowadzą firm, takiej możliwości nie mają. Udogodnieniem dla nich jest natomiast finansowanie bez konieczności angażowania środków prywatnych, czy utraty zdolności kredytowej. W leasingu konsumenckim często nie jest wymagany wkład własny, a okres finansowania jest elastyczny. To umożliwia osobom prywatnym użytkowanie nowych aut, na które nie mogliby sobie pozwolić bez finansowania zewnętrznego. Samochody w leasingu mają obowiązkowe AC i są serwisowane w stacjach dealerskich.

Wspominając o optymalizacji podatkowej, warto wyjaśnić dlaczego przedsiębiorcy często decydują się na leasingowanie droższego samochodu. Jedną z podstawowych zalet leasingu samochodów droższych, z rozbudowanym wyposażeniem lub z segmentu premium, jest możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu całości wkładu własnego z chwilą jego poniesienia. Miesięczne raty zalicza się w koszty uzyskania przychodu, w przypadku użytkowania  auta wyłącznie w celach służbowych, można zaliczyć całą ich wartość. Co więcej, w przypadku droższych samochodów leasingowanych finansowanych na 2 lub 3 lata, raty miesięczne są wyższe niż w przypadku umowy na 6 lat. To oznacza wyższe koszty dla przedsiębiorcy, a tym samym zmniejszenie podatku PIT/CIT.

Płynność finansowa

Leasing wybierany jest często przez małe firmy, ponieważ właściciel może szybko i bez większej, jednorazowej inwestycji zbudować flotę samochodową dla swojego biznesu. Wysokość rat jak i okres leasingu jest dobierany indywidualnie.

Dodatkowo leasing nie wpływa na zdolność kredytową. Taka forma finansowania jest traktowana przez bank jako zwykła usługa – jak na przykład abonament za telefon.

Po zakończonej umowie leasingobiorca może wykupić samochód, ale nie ma takiego obowiązku. W związku z tym może po 3, 4 latach wymienić auto na nowe w ramach kolejnej umowy. Jest to atrakcyjna sytuacja, ponieważ w efekcie użytkownik cały czas korzysta z samochodu, który jest nowy i posiada gwarancję.

Podsumowując, leasing pozwala zaoszczędzić klientowi czas i pieniądze, bo nie musi on ponosić dużej inwestycji, by cieszyć się z posiadania nowego samochodu. Natomiast dzięki marce ŠKODA rozwiązanie jest jeszcze prostsze, bo można z niego skorzystać, nie wychodząc z domu i zrealizować wszystkie formalności w maksymalnie dwa tygodnie. Dodatkowo od teraz z leasingu mogą korzystać również osoby prywatne, bo ŠKODA daje taką możliwość nie tylko dla klientów biznesowych.

Artykuł powstał przy współpracy marki ŠKODA

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem