Skriware pozyskało 4,5 mln złotych. Pomoże dzieciom w nauce robotyki

Dodane: 08.08.2018

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Skriware pozyskało 4,5 mln złotych. Pomoże dzieciom w nauce robotyki

Udostępnij:

Skriware pozyskało 4,5 mln złotych od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. To kolejny sukces polskiego startupu, który w 2015 roku zebrał na Kickstarterze ponad 520 tys. koron szwedzkich.

Na zdjęciu: Karol Górnowicz, CEO Skriware | fot. materiały prasowe

Grant przyznany przez NCBR pomoże Skriware rozbudować system robotyczny oraz usprawnić konstrukcję flagowego modelu drukarki 3D, która wykorzystuje inteligentny system detekcji błędów wydruku. Przedstawiciele startupu tłumaczą, że wspomniane produkty są częścią Akademii Skriware, ekosystemu firmy, który pozwoli dzieciom zdobyć szerokie kompetencje z zakresu modelowania 3D, programowania i robotyki.

Edukacja 

– Rosnące zainteresowanie technologiami edukacyjnymi to jeden z najważniejszych motorów naszego wzrostu. Tylko w ostatnich 6 miesiącach podpisaliśmy kontrakty przekraczające 70 procent planu sprzedażowego na 2018 rok – mówi Karol Górnowicz, prezes Skriware. Dodaje, że przewagą jego firmy jest to, że oferuje kompleksowe, oparte na STEAM usługi, które łączą świat online i offline. 

Karol Górnowicz wyjaśnia, że Skriware współpracuje z instytucjami edukacyjnymi, a informacje zwrotne na temat produktów spółki otrzymuje od organizacji działających nie tylko, w Polsce, ale też zagranicą. – To daje nam możliwość całościowego spojrzenia na to, jak pomóc młodym ludziom postawić pierwsze kroki w świecie nowych technologii i wyposażyć ich w umiejętności niezbędne na przyszłym rynku pracy – dodaje.

Kampania crowdfundingowa 

Pozyskanie 4,5 miliona złotych nie jest jedynym sukcesem jaki Skriware ma na swoim koncie. Przypomnijmy, że na początku roku polski startup zakwalifikował się do ścisłego finału programu akceleracji Bridge to MassChallenge Warsaw w Bostonie. Natomiast w 2015 roku ruszył ze zbiórką crowdfundingową na Kickstarterze i szybko zrobił furorę wśród społeczności skupionej wokół tej platformy.

W ciągu zaledwie 48 godzin zebrał ponad połowę wymaganej kwoty, by osiągnąć cel kampanii i ostatecznie osiągnął go zgarniając nie 440 tysięcy koron szwedzkich jak zakładano, ale ponad 520 tysięcy. Teraz, ze wsparciem NCBR, Skriware zamierza sięgnąć dalej i pomóc dzieciom w nauce robotyki.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem