Skubacz.pl pozyskuje 500 tysięcy złotych!

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Zespół tworzący serwis do zamawiania pizzy online otrzymał dofinansowanie. W startup zainwestował fundusz XEVIN Investments oraz grupa prywatnych inwestorów. Poznajcie szczegóły transakcji.

Zespół tworzący serwis do zamawiania pizzy online otrzymał dofinansowanie. W startup zainwestował fundusz XEVIN Investments oraz grupa prywatnych inwestorów. Poznajcie szczegóły transakcji.


Ogromny wybór pizzerii – takim hasłem reklamuje się Skubacz.pl – serwis poprzez który możemy bezpłatnie zamówić przez internet pizzę do wybranych miast w Polsce. Twórcy startupu inspirację czerpali z serwisów zza Oceanu takich jak Just-eat oraz Grubhub, które na zawsze zmieniły sposób zamawiania jedzenia w internecie.

– Zdecydowaliśmy się jednak na nieco inną strategię i skupienie się na początek na pizzy, która stanowi większość wszystkich dostaw jedzenia. W zamierzeniu chcieliśmy, aby Skubacz.pl był najpopularniejszym i 'najlepszym’ miejscem do zamawiania pizzy online. – mówi o serwisie Marek Skubacz, współzałożyciel Skubacz.pl.

Serwis działa od niespełna roku i obecnie pozwala na zamówienie pizzy z ponad 800 pizzeri z całej Polski. – Właściciele pizzerii już sami się do nas zgłaszają i to bardzo ułatwia dalszy rozwój. – mówi Michał Kozakiewicz, współzałożyciel Skubacz.pl.

Rozmowy na temat inwestycji rozpoczęły się rok temu. Detaliczne szczegóły transakcji nie są znane, ale istotną wiadomością jest to, że planowane są w przyszłości kolejne rundy finansowania w ten startup. Rozmawiając z Marcinem Kurkiem (jednym z inwestorów Skubacz.pl) dowiedziałem się m.in. tego, że w umowie inwestycyjnej nie określono dokładnie kamieni milowych, ale zaznaczono, że warunkiem dalszej współpracy jest szybki rozwój serwisu. Marek Skubacz oraz Michał Kozakiewicz zatrzymali przy sobie większościowy pakiet udziałów.

W Skubacz.pl zainwestowali: fundusz XEVIN Investments oraz założyciele Goldenline.pl (Mariusz Gralewski, Jakub Skoczylas oraz Radosław Kobus), Niania.pl (Marcin Kurek i Michał Skrzyński) a także Grzegorz Kazulak z Positionly.com, i Michał Borkowski z Brainly.com.

Twórcom startupu jak i inwestorom gratulujemy nawiązania współpracy!