Skype kupił GroupMe za… 85 mln $!

skype kupil groupme za 85 mln
Udostępnij:
GroupMe – zaledwie roczna aplikacja pozwalająca na tworzenie prywatnego chatroomu na telefonie komórkowym została kupiona przez Skype.

GroupMe –  powstała zaledwie rok temu aplikacja pozwalająca na tworzenie prywatnego chatroomu na telefonie komórkowym została kupiona przez Skype. Kwota transakcji nie jest znana, ale z niepotwierdzonych informacji zamieszczonych w raporcie AllThingsD dowiadujemy się, że może być to aż 85 milionów dolarów.

Po co Skype kupił aplikację, która zaledwie w ciągu roku zdobyła duży rozgłos, uznanie wśród użytkowników i została dofinansowana łączną kwotą 11,5 miliona dolarów (m.in. przez Khosla Ventures, General Catalyst i First Round Capital)? Idąc z biegiem czasu portale społecznościowe zaczęły tworzyć własne komunikatory pozwalające na grupowe rozmawianie, takie jak Facebook Massenger czy Google+ Huddle. Najwyraźniej Microsoft chciał co najmniej dorównać konkurentom, a w połączeniu z oferowanymi wcześniej gadżetami (video rozmowami czy komunikatorem tekstowym) może polepszyć swoją pozycję na rynku.

źródło: gigaom.com, venturebeat.com