Skype wprowadził opcję rozmazania tła podczas rozmowy wideo

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Firma Microsoft poinformowała, że do aplikacji Skype wprowadzono nową funkcję – rozmywanie tła podczas rozmowy wideo. Nowa aktualizacja korzysta ze sztucznej inteligencji, która pozwala na utrzymanie danej osoby w punkcie centralnym, a tło zaś zostaje rozmazane.

Jeśli pracujecie w hałaśliwym biurze, bądź tłocznej kawiarni, lub po prostu nie zdążyliście posprzątać w domu i zaskoczyła Was nagła rozmowa – ta nowa funkcja Skype’a jest dla Was. Teraz w programie dodano opcję rozmazania tła podczas rozmów wideo.

Firma Microsoft po raz pierwszy wprowadziła funkcję zamazywania tła w swoim oprogramowaniu Microsoft Teams w zeszłym roku – teraz ta sama aktualizacja jest już dostępna w najnowszej wersji Skype’a na komputery stacjonarne oraz laptopy. Nie wiadomo jednak, czy opcja ta będzie działać również w aplikacji w wersji mobilnej.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy Microsoft, nowa funkcja korzysta ze sztucznej inteligencji, aby rozmazać wszystko wokół danej osoby i utrzymać ją jako punkt centralny.