Skyscanner poszerza zakres usług. Tym razem umożliwi rezerwację biletów kolejowych

Dodane: 03.04.2018

Karolina Halik

Udostępnij:

Wyszukiwarka turystyczna Skyscanner poszerzy swoją ofertę dla użytkowników w Wielkiej Brytanii. Ułatwi im podróżowanie pociągami.

fot. unsplash.com

Platforma Skyscanner oferuje już zakup biletów lotniczych, rezerwację hoteli i wynajem samochodów. Od teraz użytkownicy systemu iOS mogą dodatkowo wyszukiwać i rezerwować bilety kolejowe bez ponoszenia dodatkowych opłat rezerwacyjnych. Niebawem z usługi będą mogli skorzystać posiadacze telefonów z Androidem.

Uruchomienie tej usługi ma na celu przejęcie większej ilości wydatków brytyjskich podróżnych. Szczególnie biorąc pod uwagę to, ilu miejsc docelowych nie obsługują pobliskie lotniska. Podróże kolejowe mogą być oczywiście preferencyjną opcją dla niektórych podróży i podróżnych. 

Skyscanner twierdzi, że dane kryjące się za nową funkcją są obsługiwane przez Trip.com, nową międzynarodową usługę rezerwacji podróży należącą do Ctrip, która zapewni klientom całodobową obsługę. Chiński gigant podróży online wykupił w 2016 r. serwis Skyscanner za 1,74 mld USD, ale Skyscanner pozostaje niezależny operacyjnie.

Nowa funkcja kolejowa w serwisie Skyscanner jest obecnie dostępna tylko w Wielkiej Brytanii, ale rzeczniczka powiedziała w rozmowie z Techcrunch, że spodziewa się wprowadzić ją na dalsze międzynarodowe rynki we właściwym czasie. To podejście ma na celu wzmocnienie przewagi konkurencyjnej przed multimodalnymi planistami podróży, takimi jak GoEuro.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem