Slack pozyskał 200 mln dolarów. Jego wycena poszła mocno w górę

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Inwestowali w m.in. AirBnB, Jawbone i Flipboard, teraz wzięli się za Slacka. Fundusze z Doliny Krzemowej wpompowały w popularny komunikator 200 milionów dolarów. Środki te pomogą spółce zrealizować długoterminowe cele.

Slack łącznie zgarnął 540 mln dolarów

Kalifornijski startup Slack pozyskał 200 milionów dolarów, tym samym podnosząc wartość rynkową spółki do 3.8 mld dolarów, informuje magazyn TechCrunch. To aż o miliard więcej w porównaniu do kwietnia ubiegłego roku, kiedy to spółka zarządzana przez Stewarta Butterfielda zdobyła 160 milionów dolarów na rozwój komunikatora, a jej wartość opiewała wówczas na blisko trzy miliardy.

Uwzględniając poprzednie rundy finansowania inwestorzy wpompowali w Slacka łącznie 540 milionów dolarów. Tę poprowadził fundusz Thrive Capital przy udziale GGV Capital, w którego portfolio znajdziemy takich gigantów, jak AirBnb i Alibaba, a także fundusz Comcast Ventures, który wcześniej angażował środki finansowe w rozwój m.in. Jawbone i Flipboard. Przy tej okazji Josh Kushner, partner zarządzający w Thrive Capital, stwierdził, że jest zadowolony ze współpracy ze startupem i dodał, że Slack będzie jeszcze wygodniejszym narzędziem ułatwiającym komunikację w środowisku zawodowym.

Pojawią się wideorozmowy

Z kolei Stewart Butterfield, CEO spółki, powiedział, że pozyskany kapitał pomoże firmie zrealizować ambitne cele biznesowe. Nie zdradził natomiast co dokładnie zamierza osiągnąć. – Środki te zasilą nasze rezerwy i pozwolą nam skupić się na długoterminowej strategii rozwoju – dodał dyrektor generalny Slacka, cytowany przez magazyn TechCrunch.

Przypuszczać można, że firma ze Stanów Zjednoczonych wzbogaci komunikator o kolejne funkcje i pozyska nowych użytkowników. W marcu bowiem udostępniła możliwość nawiązywania połączeń głosowych za pośrednictwem platformy, a Butterfield zapowiedział wtedy dodanie m.in. wideorozmów i prostszego systemu wyszukiwania plików wewnątrz aplikacji. Opcje te mają ułatwić komunikację między użytkownikami Slacka, których jest obecnie ponad dwa miliony.