Slack udostępnia połączenia głosowe. Niebawem pojawią się również wideo rozmowy

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Ze Slacka korzysta już 2,3 mln użytkowników. Można przypuszczać, że będzie ich więcej. Spółka zarządzana przez Stewarta Butterfielda wzbogaci komunikator m.in. o wideo rozmowy i rozmowy głosowe. Ta ostatnia funkcja jest już dostępna w wersji beta.

Połączenia głosowe na Slacku

We wtorek podczas konferencji w San Francisco przedstawiciele Slacka zdradzili plany rozwoju spółki. Poinformowali, że wkrótce zamierzają wzbogacić komunikator o kilka nowych funkcji. Wśród nich wymienili: rozmowy głosowe, wideo rozmowy, narzędzie do formatowania wiadomości tekstowych, udostępnianie widoku ekranu innym użytkownikom, a także prostszy system wyszukiwania informacji i plików wewnątrz aplikacji.

Na zdjęciu: Stewart Butterfield, CEO Slacka | fot. by Mohamed Nanabhay, flickr.com CC by 2.0 modyfikacja: 632×348 

Następnego dnia uruchomili jedną z wcześniej wspomnianych opcji. I tak, za pośrednictwem Slacka internauci mogą już nawiązywać ze sobą połączenia głosowe. Póki co, funkcja ta jest w fazie testów i działa jedynie w przypadku desktopowej wersji komunikatora i tej, którą otwieramy w przeglądarce Google Chrome. Ponadto na czas testu z usługi skorzystać może jedynie część użytkowników. Klikając tutaj, administratorzy kont mogą sprawdzić, czy aktualizacja dotyczy również ich profili.

Komunikacja w pracy ma być łatwiejsza

Dzięki nowododanej funkcji, komunikator ten ma być jeszcze wygodniejszy. – Misją Slacka jest uczynić życie zawodowe prostszym, bardziej przyjemnym i produktywnym. Połączenia głosowe są ważną formą komunikacji, a więc odpowiednim wyborem dla Slacka – powiedziała w rozmowie z serwisem TechCrunch April Underwood, manager ds. produktu w spółce. Dodała, że rozwiązanie to będzie użyteczne dla zespołów, które w pracy komunikują się za pośrednictwem aplikacji.

Niebawem na Slacku mają pojawić się również wideo rozmowy i możliwość udostępniania widoku ekranu innym użytkownikom. We wdrożeniu tych opcji pomoże spółce zespół ScreenHero – startup ten w 2015 roku kupił Slack. Nie wiadomo natomiast co oznacza „niebawem”, a więc nie znamy dokładnego terminu, kiedy wyżej wymienione funkcje zostaną dodane do komunikatora.

2,3 mln osób używa Slacka

Można przypuszczać, że przedstawiciele firmy spodziewają się, że wraz z udostępnieniem nowości, wzrośnie liczba użytkowników. Tych, aktywnie każdego dnia korzysta ze Slacka już 2,3 mln, czyli o sześćset tysięcy więcej niż w październiku ubiegłego roku. Spośród nich 675 tysięcy płaci za dostęp do usługi.

Zdjęcie główne artykułu z pixabay.com