Śląska gra podbija Dolinę Krzemową, zdobywa wyróżnienie od Prezydenta

Dodane: 24.09.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Createrria to nowe dzieło katowickiego studia Incuvo, wspieranego przez międzynarodowy fundusz inwestycyjny Giza Ventures. Gra, której budżet wynosi 1 milion dolarów wykorzystuje unikalną technologię umożliwiającą każdemu użytkownikowi tworzenie i współdzielenie własnych gier na urządzeniach mobilny

Createrria to nowe dzieło katowickiego studia Incuvo, wspieranego przez międzynarodowy fundusz inwestycyjny Giza Ventures. Gra, której budżet wynosi 1 milion dolarów wykorzystuje unikalną technologię umożliwiającą każdemu użytkownikowi tworzenie i współdzielenie własnych gier na urządzeniach mobilnych, takich jak iPhone czy iPad.

Dotychczas urządzenia dotykowe kojarzone był przede wszystkim z odtwórczą, niezbyt kreatywną zabawą. Naszym celem jest umożliwienie graczom wcielania w życie własnych pomysłów i dzielenie się nimi z całym światem. To mała rewolucja – mówi jeden z założycieli firmy Jakub Duda.

Createrria to nie tylko gra. Aplikacja może być wykorzystywana także w edukacji oraz reklamie. Jej światowa premiera nastąpi pod koniec października. Sukcesy śląskiego Incuvo docenił sam Prezydent Komorowski. Jako jedna z najlepszych polskich firm, które w 2013 roku zdobywały partnerów biznesowych w Dolinie Krzemowej, została zaproszona na spotkanie, które odbędzie się w trakcie seminarium „Polska w Dolinie Krzemowej”, w Nowym Jorku.

Założyciele firmy, Wojciech Borczyk i Jakub Duda, będą mieli możliwość przedstawienia Prezydentowi dotychczasowej historii swojej innowacyjnej firmy, jej ścieżki przyszłego rozwoju, a także zaprezentowania flagowego produktu. Mamy nadzieję, że gra się spodoba Prezydentowi, liczymy także, że również dzięki takim spotkaniom uda się nam osiągnąć nasz cel, czyli rynkowy sukces – dodaje Wojciech Borczyk, drugi z założycieli firmy.

Firma Incuvo regularnie współpracuje między innymi z Ministerstwem Gospodarki, PARP, Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji oraz Uniwesytetem Śląskim.

Spotkanie z Prezydentem Bronisławem Komorowskim oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Panią Iloną Antoniszyn-Klik odbędzie się 24 września w Nowym Jorku w ramach seminarium „Polska w Dolinie Krzemowej”.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem