Smart Foodies Weekend 2019 w Lublinie – startuje nabór startupów z branży spożywczej    

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Smart Foodies Weekend 2019 w Lublinie – startuje nabór startupów z branży spożywczej    

Udostępnij:

W dniu 10 października br. rozpoczął się nabór startupów oraz osób z pomysłami na startup z branży spożywczej do udziału w konkursie oraz warsztatach Smart Foodies Weekend.

Wydarzenie, organizowane po raz trzeci przez Smart Foodies Accelerator, odbędzie się w dniach 23-24 listopada br. w Lublinie. Do udziału zostanie zaproszonych max. 10 projektów, które w trakcie Smart Foodies Weekend popracują nad swoimi koncepcjami biznesowymi, a następnie powalczą w konkursie o nagrodę główną w wysokości 10 tys. zł (łączna pula nagród: 16 tys. zł). Najlepsze projekty otrzymają również zaproszenie do przystąpienia do Smart Foodies Accelerator.

Smart Foodies Weekend 2019

Konkurs i warsztaty są przeznaczone dla osób z całej Polski, które mają pomysł lub już pracują nad konkretnymi rozwiązaniami (produkty i usługi, zarówno tradycyjne jak i cyfrowe) w następujących obszarach: food tech, wellbeing, żywienie, żywności funkcjonalnej (superfoods), odżywki i suplementy, fitness, sport, healthcare, life science, agri-tech, digital health oraz rozwiązania IT dla ecommerce w branży spożywczej. Preferujemy pomysły i startupy na wczesnym etapie rozwoju.

Nabór jest prowadzony w dniach 10 października – 14 listopada br. By zgłosić chęć udział
w Smart Foodies Weekend wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie smartfoodies.pl/weekend. Najpóźniej w dniu 18 listopada br. max. 10 projektów, wybranych przez Smart Foodies Accelerator zostanie zaproszonych do wzięcia udziału w konkursie i warsztatach. Smart Foodies Weekend odbędzie się w dniach 23-24 listopada w Inkubatorze Przedsiębiorczości Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny (Lublin, ul. Józefa Franczaka „Lalka” 43).

Przez 2 dni, od 9:00 do 18:00, uczestnicy pod okiem doświadczonych mentorów (m.in.: Mariusza Klementowskiego oraz Jacka Lipskiego) popracują m.in.: nad modelami biznesowymi oraz propozycjami wartości swoich startupów, zweryfikują podstawowe założenia biznesowe oraz przygotują prezentacje inwestorskie. Podsumowaniem wydarzenia będzie, przewidziany na koniec drugiego dnia, konkurs w trakcie którego wszystkie startupy zaprezentują swoje pomysły, a Jury wybierze zwycięzców. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio – 10 tys. zł za I miejsce, 5 tys. zł za II miejsce oraz 1 tys. zł za III miejsce, a także zaproszenie do rozwoju swoich pomysłów
w Smart Foodies Accelerator.

Smart Foodies Accelerator

Smart Foodies Accelerator to działający od 2018 r. w Lublinie program inkubacyjny i akceleracyjny dla startupów z szeroko pojętej branży spożywczej. Założycielem i podmiotem wiodącym akceleratora jest Amerpharma – lubelska marka specjalizująca się w produkcji kontraktowej żywności funkcjonalnej i odżywek, która aktywnie działa na 27 rynkach świata (m.in.: Irlandia, Wielka Brytania, Hiszpania, Belgia, Niemcy, Włochy, Rosja, Turcja, Czechy, Francja, Finlandia, Słowenia). Akcelerator współtworzą ponadto firmy: Pan Pomidor & Co, FruVitaLand oraz EstabloPharma. Wsparcie zapewnia mu szerokie grono partnerów strategicznych – Urząd Miasta Lublin, UMCS, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny oraz Klaster Lubelska Medycyna. Aktualnie w ramach Smart Foodies Accelerator rozwijają się 2 startupy, tj. RKAC – naturalny suplement diety skutecznie łagodzący skutki spożywania alkoholu oraz myBodie – inteligentna waga.

Najlepsze startupy ze Smart Foodies Weekend 2019, które przyjmą zaproszenie do Smart Foodies Accelerator, wezmą udział w 5 miesięcznym programie inkubacyjnym i akceleracyjnym. Zyskają m.in.: możliwość rozwoju biznesu przy współpracy z doświadczonymi mentorami oraz ekspertami, dostęp do laboratorium oraz linii produkcyjnych Amerpharmy (co pozwala np.: na opracowanie formuły oraz łatwą i szybkę produkcję próbek), okazję do przetestowania swojego potencjału biznesowego oraz zwiększenia sprzedaży z wykorzystaniem kanałów dystrybucji Amerpharmy na 27 rynkach, a także stała opiekę ze strony Koordynatora. Szczegółowe informacje o Smart Foodies Accelerator są dostępne na stronie smartfoodies.pl