Smartfon z najwyższej półki? Oto nowy Sony Xperia 5 II

Dodane: 17.09.2020

Agata Ruszkowska

Udostępnij:

Recenzenci jeszcze kilka miesięcy temu nazywali smartfona Xperia 1 II najlepszym modelem z serii Xperia w historii. Zdaje się, że teraz tę pałeczkę przejmie nowy produkt od Sony.
Nie da się ukryć, że nowy model Xperia 5 II jest wyposażony w wiele rozwiązań z modelu Xperia 1 II, jak chociażby aparat z trzema obiektywami (16, 24 i 70 mm) i optyką ZEISS skalibrowaną specjalnie do smartfona. Sam interfejs aplikacji (opracowany we współpracy z zawodowymi fotografami) bardzo przypomina obsługę bez lusterkowych aparatów Sony, co już wskazuje na to, że jest to smartfon wręcz stworzony do fotografowania. W trybie Photography Pro mamy możliwość wyboru ręcznych ustawień tak jak w aparatach serii AlphaTM: czułości ISO, czasu otwarcia migawki i poziomu EV. Tryb ten zapewnia ponadto obsługę także plików RAW.

Z takim sprzętem możemy więc uwieczniać zarówno ludzi, krajobrazy, jak i nocne widoki – do zapewnienia wysokiej jakości obrazu rejestrowanego w słabym świetle przyczynia się duży przetwornik obrazu typu 1/1,7″ i redukcja szumów w procesorze obrazu Bionz X™ for Mobile.

„Mózgiem” smartfona jest natomiast procesor 5G Qualcomm® Snapdragon™ 865. Do tego 8 GB RAM-u i 128/256 GB miejsca na dane, co razem zapewnia szybkie i płynne działanie. Akumulator niestety ma tylko 4000 mAh, co oznacza, że sprzęt może się szybko rozładowywać. Xperii 5 II nie naładujemy też bezprzewodowo.

Jednak główną wartością tego modelu są multimedia – w tym znakomity wyświetlacz OLED o przekątnej 6,1” (proporcje 21:9), rozdzielczości FHD+ i wsparciu dla HDR. Co ciekawe, wyświetlacz w odpowiedni m trybie („Tryb twórcy”), daje możliwość ustawienia takiej samej jakości jak w telewizorach Sony Bravia, które słyną ze świetnego odwzorowania barw. Natomiast odświeżanie obrazu następuje z częstotliwością 120 Hz, co zapewnia płynność odtwarzanego obrazu.

Sony postawiło również na jakość dźwięku, dlatego nie zabrakło tu zaawansowanych rozwiązań – technologia DSEE Ultimate Xperia 5 II (poprawa jakość odtwarzanego sygnału audio), gniazda audio 3,5 mm i skierowanie do przodu głośników stereo sprawiają, że z tego telefonu po prostu aż chce się słuchać muzyki.

Na urządzeniu nie tylko bardzo przyjemnie ogląda się filmy i zdjęcia, ale także sam smartfon prezentuje się bardzo dobrze. Smukła obudowa jest bardzo elegancka, a w dodatku wytrzymała na zachlapania i uszkodzenia. Xperia pokryta jest z dwóch stron szkłem Gorilla Glass 6 i spełnia nie tylko normę IP68, ale także 65.

Nowa Xperia 5 II trafi do sklepów już w październiku i będzie kosztować ok. 4000 zł.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem