SMOK Ventures inwestuje w polsko-estońską aplikację MX Labs

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

SMOK Ventures inwestuje w polsko-estońską aplikację MX Labs

Udostępnij:

MX Labs pozyskała pół miliona dolarów na rozwój produktu. Zainwestowali m.in. polsko-amerykański SMOK Ventures i singapurski Verge Healthtech. 

Rozwiązanie polsko-estońskiego startupu to aplikacja analizująca m.in. zmiany w kolorze skóry. Informacje te są odzwierciedleniem stanu naczyń krwionośnych – za ich pomocą startup chce monitorować stan układu krwionośnego, dostarczając takich informacji jak puls, tętno czy zmiany akcji serca. Oprócz tego aplikacja ma być również wykorzystana w branży beauty, do oceny stanu nawilżenia skóry i jej wieku.

– Większość ludzi nie ma dostępu do diagnostyki na żądanie. Istniejące narzędzia są drogie, a systemy tradycyjnej służby zdrowia przeciążone. Za to prawie każdy z nas ma telefon. MX Labs przeobraża telefony komórkowe w mini systemy diagnostyczne, które pomogą zapobiec pojawieniu się problemów zdrowotnych lub zatrzymać je nim staną się poważne – mówią twórcy MXLabs. 

SMOK Ventures to polsko-amerykański fundusz kapitałowy typu VC, inwestujący w startupy w Polse i w rejonie Europy środkowo-wschodniej, będące we wczesnej fazie rozwojowej. Inwestują głównie w spółki z produktami softwarowymi i gamingowymi. W 2020 zainwestowali w 10 nowych spółek, m.in. SunRoof, Nibble Games i HiPets. Startupy z portfolio SMOK ventures pozyskują kolejne rundy finansowania, np. Exit Plan Games, którzy kilka miesięcy po inwestycji Funduszu pozyskali 3,5 mln złotych od innego funduszu inwestycyjnego.