SMOK Ventures wchodzi na rynek gier mobilnych i inwestuje w Madcore Games

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

SMOK Ventures wchodzi na rynek gier mobilnych i inwestuje w Madcore Games

Udostępnij:

Fundusz SMOK Ventures zainwestował nieujawnioną kwotę w Madcore Games – krakowskiego producenta gier mobilnych. W rundzie wziął udział także turecki fundusz VC i aniołowie biznesu.

SMOK Ventures i inwestycja w Madcore Games

Polsko-amerykański fundusz założony przez Borysa Musielaka, Dianę Koziarską i Paula Bragiela ma w swoim portfolio wiele startupów SaaS-owych, AI-owych i innych technologii. Jednocześnie nie stroni od gamingu. SMOK Ventures inwestował m.in. w inSTREAMLY, Return Entertainment, Frying Jelly, Exit Plan Games, a teraz również Madcore Games.

Choć sama kwota nie została ujawniona, to założyciele krakowskiego studia gamedevowego, przekonują, że pomoże im to w produkcji ich midcore’owej gry mobilnej. W rundzie inwestycyjnej wzięły także udział Ludus Ventures (turecki fundusz ze Stambułu), jak i również Łukasz Adziński, CEO i founder Picadilli.

Madcore Games chce zmienić rynek gier mobilnych

Rzeczony startup gamdevowy został założony przez doświadczonych w branży founderów. Mowa tutaj o Ziemowicie Rachwale, Oskarze Kuligowskim czy Pawle Wederze. Pracowali nad wieloma grami mobilnymi – głównie w modelu free-to-play – ale teraz chcą pójść o krok dalej i wydać kooperacyjnego RPG-a.

Produkcja Madcore Games ma mieścić się w kategorii midcore, czyli bardziej doświadczonych graczy, którzy szukają nieco większych wyzwań niż standardowi każuale. Według danych platformy AppsFlyer, rynek midcore wzrósł w 2021 r. o 44% względem roku ubiegłego. Tym samym uplasowało go to na 3. miejscu pod względem wzrostu w kategorii wyzwań stawianych przed graczami.

Z kolei z raportu Newzoo pt. „Global Games Market Report 2022”, dowiadujemy się, że 2022 r. rynek gier mobilnych zamknie z 103,5 mld dolarów przychodu. Nic zatem dziwnego, że segment ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony funduszy VC.