SMOK Ventures wraz z konsorcjum How to Web inwestuje 1,1 miliona euro w serbski startup Collabwriting, platformę do dzielenia się wiedzą

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SMOK Ventures wraz z konsorcjum How to Web inwestuje 1,1 miliona euro w serbski startup Collabwriting, platformę do dzielenia się wiedzą

Udostępnij:

Serbski startup Collabwriting, który tworzy platformę badawczą oparta na współpracy, pozyskał 1,1 mln euro finansowania. Rundę, w ramach konsorcjum How to Web, poprowadził SMOK Ventures. Pozostali inwestorzy to Underline Ventures, Credo, Fiedler, Fortech, Startup Wise Guys, V7 Capital oraz Xenia Muntean z Planable jako anioł biznesu. Runda została zakończona dotacją w wysokości 300 tys. euro zapewnioną od Katapult Accelerator, program wspierany przez Bank Światowy.

Collabwriting został założony w 2021 roku przez Sandrę Idjoski i Ivana Ralica. Platforma ma na celu umożliwienie użytkownikom gromadzenia, organizowania i współpracy wokół wiedzy. Ideą jest stworzenie dynamicznego środowiska, w którym spostrzeżenia i dane są dostarczane użytkownikom zawsze, gdy ich potrzebują. Nowe fundusze zostaną wykorzystane na rozwój Collabwriting for Teams, rozwój obecnego zespołu i poszerzenie bazy użytkowników, a także wprowadzenie nowych funkcji AI.

– Bycie częścią How to Web w zeszłym roku to niesamowite doświadczenie. Zaczęło się od naszej nadziei na rozpoczęcie naszej podróży fundraisingowej, a skończyło pozyskaniu społeczności oddanych inwestorów, gotowych pomóc nam w rozwoju i skalowaniu. Program akceleracyjny Katapult pomógł nam dzięki mentoringowi i wskazówkom, a dodatkowy zastrzyk finansowy sprawi, że będziemy jeszcze bardziej konkurencyjni – powiedziała Sandra Idjoski, CEO i współzałożycielka firmy.

Twórczo przetwarzać informacje

– Sposób, w jaki przechowujemy, optymalizujemy i strukturyzujemy wiedzę za pomocą Collabwriting, będzie tym, co zmieni zasady gry. Przełamiemy wszystkie bariery, jeśli chodzi o dostępność i możliwość ponownego wykorzystania wiedzy. Podczas gdy przestrzeń jest pełna generatywnych rozwiązań sztucznej inteligencji, które mogą jedynie podsumować to, co już zostało wytworzone, my koncentrujemy się na umożliwieniu naszym klientom przekształcania znalezionych informacji w unikalne spostrzeżenia, dające im przewagę w ich dziedzinach pracy – powiedział CTO i współzałożyciel Collabwriting, Ivan Ralic.

– Collabwriting rewolucjonizuje podejście do wspólnych badań. Zespół startupu wykorzystał swoje umiejętności techniczne, posiłkując się spostrzeżeniami od branży i perfekcyjnie wdrażając całość w życie. W świecie przeładowanym informacjami, w którym sposób, w jaki zarządzamy, uzyskujemy dostęp i wykorzystujemy naszą wiedzę, staje się coraz bardziej chaotyczny, a jednocześnie pozostaje ważny, Collabwriting może zmienić sposób, w jaki działamy – powiedziała Diana Koziarska, partner założyciel SMOK Ventures.