Smok Ventures zainwestował w Bitskout. Startup pozyskał łącznie 2,3 mln zł

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Smok Ventures zainwestował w Bitskout. Startup pozyskał łącznie 2,3 mln zł

Udostępnij:

Bitskout to estońska firma ułatwiająca automatyzację w zarządzaniu projektami. W rundzie pre-seed, której przewodził Smok Ventures, startup zgarnął 500 000 euro (2,3 mln zł). Wśród inwestorów znalazł się również brytyjski fundusz Octopus Ventures oraz portugalski Shilling.

Bitskout dostarcza bezkodowe rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, które można dodawać do swoich narzędzi SaaS bez angażowania zespołów IT lub oprogramowania do automatyzacji prac administracyjnych.

Finansowanie przyspieszy rozwój firmy poprzez poprawę doświadczenia klienta i zwiększenie integracji z innymi narzędziami do zarządzania projektami.

Narzędzie również dla tych, którzy nie potrafią kodować

– Co najmniej jedno uruchomienie wtyczki Bitskout oszczędza około trzech minut czasu pracownika. Dla wielu naszych klientów zaoszczędziliśmy już miesiące. Ten czas może być zainwestowany w działania na wysokim poziomie, takie jak rozmowy z klientami zamiast wykonywania pracy administracyjnej – powiedział Ilia Zelenkin, współzałożyciel i CEO Bitskout – Obecnie największym problemem produktywności jest to, że jedyna technologia, która może pomóc ludziom ją zwiększyć, jest dostępna tylko dla 0,3% populacji, która potrafi kodować. Postanowiliśmy to zmienić i uczynić AI dostępnym dla każdego.

Bitskout kieruje swoją ofertę do zespołów operacyjnych, które są pod ogromną presją, aby pracować szybciej. Wtyczki usuwają ręczne kroki wprowadzania danych zaangażowane w przetwarzanie różnych źródeł informacji, takich jak dokumenty, obrazy, e-maile i wiadomości. Dzięki niskopoziomowym zadaniom, w procesach zautomatyzowanych 24/7, zespoły operacyjne mogą szybciej przekazywać wyodrębnione dane i spostrzeżenia, aby przejść do następnego kroku.

Bitskout nie chce być właścicielem całego procesu, ale integruje się z systemami zbudowanymi przez klienta – Nasze wtyczki są „mózgami” dla istniejących narzędzi SaaS. Usuwają konieczność zaglądania do treści, aby zdecydować o następnym kroku – powiedział Ilia.

Wyróżnienie przez UNESCO

W grudniu ubiegłego roku Międzynarodowe Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją UNESCO uhonorowało Bitskout, dodając go do corocznych projektów Top 100 AI, listy, która wyróżnia rozwiązania, mogące zająć się celami zrównoważonego rozwoju ONZ.