Snapchat zwiększył liczbę aktywnych użytkowników o 7 milionów dziennie

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Snapchat zwiększył liczbę aktywnych użytkowników o 7 milionów dziennie

Udostępnij:

Snapchat wyprzedził oczekiwania dotyczące zysków, ponieważ w tym kwartale zwiększył liczbę aktywnych użytkowników o 7 milionów dziennie, osiągając 210 milionów, co oznacza wzrost o 13% rok do roku. Snapchat poinformował również o rekordzie przychów, osiągając 446 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 50% rok do roku.

Strata netto Spanchata spadła do 227 z 255 milionów dolarów w ostatnim kwartale, przy czym strata zmniejszyła się o 98 milionów dolarów w porównaniu do trzeciego kwartału 2018 roku.

Dyrektor generalny Evan Spiegel skomentował: Jesteśmy szybko rozwijającym się biznesem, z silną dźwignią operacyjną, jasną ścieżką do rentowności, wyraźną wizją przyszłości i zdolnością do inwestowania w dłuższej perspektywie.

Inne statystyki z zarobków Snapchata:

  • Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wzrosły o 56 mln dolarów w porównaniu do straty w wysokości 76 mln dolarów w trzecim kwartale 2019 roku.
  • Bezpłatne przepływy pieniężne wzrosły o 75 mln dolarów w porównaniu do 84 mln dolarów w trzecim kwartale 2019 roku.
  • Środki pieniężne i zbywalne papiery wartościowe osiągnęły 2,3 mld dolarów.

Snapchat ma jeszcze wiele do zrobienia, zanim osiągnie rentowność. Ten kamień milowy pozwoliłby mu bardziej swobodnie inwestować w długoterminowe projekty, w szczególności w okulary do rozszerzonej rzeczywistości Spectacles. Spiegel powiedział, że nie oczekuje, że okulary rozszerzonej rzeczywistości będą głównym produktem konsumenckim przez następne 10 lat. Oznacza to, że Snap będzie musiał przetrwać i ciężko pracować, jeśli będzie chciał walczyć z Apple, Facebook, Magic Leap i innymi gigantami na tym rynku.

Przypomnijmy, że wspomniane okulary, które miały być hitem firmy zamiast zarobić, przyniosły firmie w 2017 roku straty na poziomie 40 mln dolarów. Przedstawiciele Snap Inc. tłumaczyli wtedy, że finansowa porażka projektu to przede wszystkim wina przeszacowania popytu i wycofania przez dystrybutorów wcześniejszych zamówień. Natomiast według ekspertów, przyczyną niepowodzenia mogła być również zbyt wysoka cena, nieadekwatna do tego, co Spectacles tak naprawdę oferuje.

Zwolnienia pracowników Spanchata

Na początku 2018 roku informowaliśmy, że zespół firmy zmniejszy się o 120 osób. Spółka podjęła decyzję o restrukturyzacji. – Wiem, że to trudny moment, ale jestem przekonany, że jest to ważny krok, który pomoże nam budować przyszłość Snapa – wspomniał wtedy w liście Jerry Hunter.

Od tej pory spółka miała ujednolicić zespół inżynierów, skupić się wyłącznie na kluczowych projektach technologicznych i przydzielać priorytetowe zadania najlepszym. Wszystko to miało sprawić, że zespół inżynierów Snapa będzie pracować szybciej, wydajniej oraz tworzyć technologie na wysokim poziomie.

Analizując najnowsze wyniki finansowe Snapa, widać że przedstawiciele firmy wiedzą co robią i ich działania przynoszą zakładane rezultaty. Zobaczymy co przyniosą kolejne kwartały, czy tendencja wzrostu nadal się utrzyma.