Śnieg, stok i rozszerzona rzeczywistość. To gogle dla narciarzy

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Zwykle rola gogli narciarskich polega wyłącznie na ochronie oczu sportowca przed śniegiem i słońcem. Z RideOn natomiast jest nieco inaczej. Te gogle wykorzystują rozszerzoną rzeczywistość i mają zapewnić użytkownikom bardziej interaktywną jazdę po stoku.

Na zdjęciu: gogle RideOn | fot. Indiegogo

Po założeniu gogli na nos zobaczymy nie tylko rzeczywisty obraz, ale także kilka wirtualnych elementów. Na ekranie RideOn wyświetla się m.in. informacja o godzinie, kierunku wiatru i temperaturze. Do tego gadżet służy miłośnikom sportów zimowych, jako komunikator i nawigacja. Za jego pośrednictwem użytkownicy mogą wysyłać znajomym wiadomości tekstowe, nawiązywać połączenia głosowe oraz lokalizować ich na mapie. 

Ponadto można RideOn przełączyć w tryb gry. Wówczas przed oczami narciarza pojawią się bramki, przez które ma przejeżdżać i zdobywać punkty. Co ważne, gogli nie obsługuje się dłońmi. Na szybce urządzenia widoczny jest kursor, który podąża za ruchami głowy. Autorzy projektu przewidują, że gogle trafią na rynek w październiku tego roku i będą kosztować 899 dolarów. Póki co jednak można je zamówić za 629 dolarów.

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.