Sniper FIZ zainwestował w producenta innowacyjnego urządzenia do badania bezdechu sennego

Dodane: 15.03.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Infoscan S.A. – producent innowacyjnego urządzenia oraz systemu telemedycznego do domowych badań bezdechu sennego poinformował, że fundusz Sniper FIZ przekroczył próg 5% w akcjonariacie. Jest to pierwszy inwestor instytucjonalny, który ujawnił się w akcjonariacie Spółki.

Przed transakcją fundusz nie posiadał akcji spółki Infoscan. Nowy inwestor instytucjonalny nabył 390 tys. walorów w wyniku czego jego udział w akcjonariacie wyniósł 8,9%. Akcje były oferowane w ramach subskrypcji prywatnej. W sumie wyemitowano 1,87 mln akcji, które zostały objęte przez kilkanaście podmiotów, w tym dwóch inwestorów instytucjonalnych.

– Pojawienie się w akcjonariacie pierwszych inwestorów instytucjonalnych utwierdza nas w przekonaniu, że zmierzamy w dobrym kierunku. Osoby zarządzające funduszami, śledzące rynki na co dzień uwierzyły w nasz model biznesowy i pozwoliły nam realizować plany związane z uzyskaniem certyfikacji FDA oraz wejściem na rynek amerykański z naszą technologią – komentuje Jacek Gnich, Prezes Zarządu Infoscan S.A.

Środki pozyskane w ramach emisji mają zostać przeznaczone m.in. na prace związane z procesem uzyskania certyfikatu FDA. Dodatkowo kapitał z oferty prywatnej posłuży jako wkład własny do realizacji projektów unijnych oraz dywersyfikacji kanałów sprzedaży w Polsce. Infoscan zakończył prace nad zaktualizowanym wnioskiem rejestracyjnym, który ma zostać złożony w FDA w marcu 2017 r. Uzyskanie certyfikatu planowane jest na przełom 2017 i 2018 roku.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem