Snowflake zamierza przejąć Applicę

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Snowflake zamierza przejąć Applicę

Udostępnij:

Snowflake ogłosił zamiar przejęcia firmy Applica, platformy AI służącej między innymi do pozyskiwania informacji z danych nieustrukturyzowanych.

Około 80% danych na świecie to dane nieustrukturyzowane. Nieustrukturyzowane dane zawarte w dokumentach, e-mailach, stronach internetowych, obrazach, komentarzach na blogach i portalach społecznościowych mogą być niezwykle cenne. Zdolność do przetwarzania tego rodzaju informacji jest kluczowa dla organizacji, które chcą podejmować decyzje oparte na danych. Chociaż dane nieustrukturyzowane są największe pod względem objętości i stale rosną – wyodrębnianie niezbędnych informacji i przygotowywanie ich do użytku jest obecnie procesem ręcznym, który wymaga znacznej wiedzy technicznej.

Data Cloud

Klienci Snowflake wykorzystują Data Cloud do łączenia wszystkich typów danych w celu obsługi różnych wzorców wdrażania, zapewniając jednocześnie szybki, regulowany dostęp do danych w skali. Na początku tego roku firma dodała do chmury danych Snowflake obsługę danych nieustrukturyzowanych, oferując wbudowane funkcje przechowywania, zarządzania, administrowania, udostępniania i przetwarzania danych nieustrukturyzowanych z taką samą wydajnością, współbieżnością i skalowalnością jak w przypadku danych ustrukturyzowanych i półstrukturyzowanych.

Snowflake na giełdzie NYSE

W 2020 r. Snowflake odnotował rekordową ofertą publiczną o wartości 3,36 mld dolarów. Firma ponad dwukrotnie podwoiła swoją wycenę pierwszego dnia handlu, z 33 mld dolarów do ponad 66 mld dolarów, dzięki czemu jej początkowa oferta publiczna była największą w historii, jeśli chodzi o firmy programistyczne. Snowflake zyskało również zainteresowanie Warrenta Buffetta, biznesmen kupił pakiet akcji za około 730 mln dolarów.