Social WiFi wspiera polską turystykę. Uruchamia serwis zostanw.pl

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Social WiFi wspiera polską turystykę. Uruchamia serwis zostanw.pl

Udostępnij:

Social WiFi, polski startup obsługujący sektor hotelarski i gastronomiczny, tak jak wiele innych firm, został dotknięty skutkami zamrożenia gospodarki z powodu COVID-19. Mimo to znalazł zasoby, aby pomóc polskimi hotelarzom.

– Zamiast marudzić, wzięliśmy się za pomaganie i wspieranie polskiego sektora turystycznego. W związku z tym powstał serwis zostanw.pl, który ma zachęcać Polaków do spędzenia wakacji 2020 w Polsce i odkrycia swojego kraju na nowo. Świetnie znany hashtag #zostanwdomu postanowiliśmy zamienić na #zostanwpolsce, aby w prosty sposób promować polską turystykę – mówi Paul Webster, prezes zarządu Social WiFi .

Jak działa zostanw.pl?

Celem zostanw.pl jest wspieranie polskich przedsiębiorstw poprzez zachęcanie do bezpośrednich rezerwacji. Niewiele osób rezerwujących wczasy ma świadomość, że rezerwacje przez pośredników (np. Booking.com, KAYAK, trivago) powodują, że do właścicieli obiektów turystycznych trafia znacznie mniej pieniędzy. Każda rezerwacja bezpośrednia zwiększa przychód obiektów nawet o 43%, gdyż nie muszą wtedy płacić prowizji pośrednikowi. Autorzy serwisu chcą edukować polskich turystów, że patriotyzm gospodarczy może objawiać się też dzięki temu, że ich pieniądze pozostają w kraju, zamiast trafiać do zagranicznych podmiotów.

Sytuację tę obrazuje poniższy schemat:

Ponadto wakacje w Polsce to świetna okazja, aby odkryć perły polskiej turystyki. Jak wskazują wyniki niedawno przeprowadzonej ankiety blisko 93% Polaków deklaruje, że planuje wakacje w kraju. Często zachwycamy się zagranicznymi atrakcjami, a tymczasem Polska ma również wiele do zaoferowania. Góry, morze lub Mazury – to najpopularniejsze kierunki, ale nie jedyne! Dzięki zostanw.pl odkryjesz również te mniej znane zakątki kraju.

Serwis zachęca również do bezpiecznego wypoczynku – obok opisu każdego dodanego miejsca umieszczona będzie informacja o tym, w jaki sposób dba ono o bezpieczeństwo klientów w związku z koronawirusem. Mówi się, że Polska jest „zieloną wyspą Europy” jeśli chodzi o pandemię, zatem wybierając wakacje w Polsce, turyści będą mniej narażeni na zarażenie COVID-19.

Na turystykę należy także spojrzeć z szerszej perspektywy. Zamknięte obiekty wypoczynkowe i brak turystyki, to ogromne straty również dla innych sektorów polskiej gospodarki. Turysta na wakacjach oprócz zakwaterowania potrzebuje również między innymi:

  • transportu (paliwo do samochodu, bilet na pociąg, taksówki)
  • jedzenia w podróży i na miejscu (restauracje, bary, przekąski na ulicy)
  • ubrań (stroje kąpielowe, buty górskie)
  • niezbędnego sprzętu (walizki, plecaki)
    ubezpieczenia
  • lekarstw
  • dostępu do atrakcji (sport, muzea, wycieczki fakultatywne)
  • pamiątek

Twórcy strony zostanw.pl wierzą, że ich działania przyniosą obopólną korzyść: branża turystyczna (a wraz z nią inne sektory) będzie mogła wyjść z kryzysu, a turyści w łatwy sposób znajdą atrakcyjne miejsce na wypoczynek w swoim kraju. #zostanwpolsce ma szansę dokonać przełomu w rezerwacji pobytów w Polsce, eliminując pośredników, którzy dotychczas brali za swoje usługi niemałe marże.