SocialTV Beta od T-Mobile w Android Market

Dodane: 07.11.2011

Marcin Małecki

Udostępnij:

W Android Markecie pojawiła się aplikacja SocialTV Beta przygotowana przez operatora telefonii komórkowej T-Mobile Polska. Dzięki programowi możemy w prosty sposób udostępnić transmisję wideo na żywo z naszego telefonu wprost na naszego Facebooka.

W Android Markecie pojawiła się aplikacja SocialTV Beta przygotowana przez operatora telefonii komórkowej T-Mobile Polska. Dzięki programowi możemy w prosty sposób udostępnić transmisję wideo na żywo z naszego telefonu wprost na naszego Facebooka.


O odpowiedzi na kilka pytań odnośnie SocialTV poprosiliśmy Kamila Leszczuka, specjalistę w T-Mobile Polska odpowiedzialnego za stworzenie aplikacji.

Kamilu, mógłbyś nam powiedzieć czym jest SocialTV i w czym jest lepsze od konkurencyjnych aplikacji?

SocialTV Beta to aplikacja pozwalająca na nagrywanie wideo z możliwością równoczesnej transmisji filmowanego materiału na ścianę Facebooka lub portal socialtv.t-mobile.pl. Dzięki temu wszyscy Twoi znajomi mogą widzieć dokładnie to, co Ty wtedy, kiedy Ty to widzisz. Po dzieleniu się wiadomościami tekstowymi czy zdjęciami, nadeszła pora na ułatwienie naszym klientom dzielenia się także wideo. Staraliśmy się, aby aplikacja była maksymalnie intuicyjna i prosta w obsłudze, by dać jej użytkownikom pewność, że będzie działać tak, jak tego chcą.

T-Mobile jako jedna z pierwszych firm telekomunikacyjnych na świecie zaoferowała taką usługę. Wyprzedziliśmy nawet YouTube!

Jeśli dobrze liczę, to już 7. aplikacja od T-Mobile PL w markecie. Jak doszło do jej powstania?

W T-Mobile ciągle pracujemy nad takimi rozwiązaniami, które pozwolą naszym klientom coraz łatwiej się komunikować i wspólnie przeżywać ważne dla nich momenty, zgodnie z motto marki „Chwile, które łączą”. SocialTV Beta idealnie wpisuje się w to założenie.

Jak w ogóle wygląda tworzenie aplikacji na Androida w T-Mobile? Istnieje dedykowany dział? Będą kolejne apki?

Tak, w T-Mobile istnieje dział, którego zadaniem jest rozwój aplikacji mobilnych. Kolejne aplikacje sukcesywnie trafiały będą do Android Marketu, a także, w miarę potrzeb, do odpowiadających mu marketów pozostałych platform.

W tej chwili badamy, czy tego typu aplikacje mogą cieszyć się powodzeniem wśród naszych klientów. Zaręczam natomiast, że mamy w głowach mnóstwo pomysłów na dalszy rozwój aplikacji!

Czy macie jakiś pomysł, żeby zarabiać na SocialTV?

W tej chwili, na czas testów, aplikacja dostępna jest całkowicie za darmo. Dalsze decyzje w tym kontekście zależne są m.in. od powodzenia usługi, dlatego jest nieco za wcześnie na konkretne deklaracje.

Aplikacje SocialTV Beta możecie pobrać z tej strony.