SoftBank kolejny raz inwestuje w konkurentów firm, które już dofinansował. 450 milionów dolarów trafia do Paytm

Dodane: 03.04.2018

Karolina Halik

Udostępnij:

SoftBank po raz kolejny w swojej działalności inwestorskiej wspiera projekty rywalizujące ze startupami, w które już kiedyś zainwestował. Tym razem japońska firma i jej wieloletni sojusznik, Alibaba, wspólnie zainwestowali w biznes e-commerce należący do Paytm, Paytm Mall.

fot. unsplash.com

Paytm Mall to indyjska aplikacja mobilna do zakupów online. Po inwestycji SoftBanku i Alibaby jej wycena waha się między 1,6 a 2 miliardami dolarów. Warto wziąć pod uwagę, że Będzie to druga inwestycja SoftBank w internetową sieć sprzedaży detalicznej w Indiach. Paytm Mall bezpośrednio konkuruje z Flipkartem.

Aplikacje sposobem na powiększenie rynku 

Aplikacja Paytm Mall połączyła się z rynkiem Taobao Alibaba w Chinach, aby zwiększyć zasięg chińskich kupców w Indiach. Podobne ustalenia zostały również osiągnięte w Azji Południowo-Wschodniej poprzez inny e-commerce należącym do Alibaby, Lazada.

Warto wiedzieć, że Alibaba stoi również za podstawową działalnością Paytm, który specjalizuje się w płatnościach mobilnych. Gigant zainwestował 1,4 miliarda dolarów w firmę macierzystą One97 Communications w zeszłym roku. Jego zaangażowanie w Paytm sprawiło, że firma, a raczej wiele firm, stała się proxy dla Alibaby w Indiach.

Z internetu do zakupów offline

Amit Sinha, dyrektor operacyjny Paytm Mall powiedział w wywiadzie z Mint – Ostatnia inwestycja, prowadzona przez Softbank i Alibaba, potwierdza siłę naszego modelu biznesowego, trajektorię wzrostu, możliwości realizacji i potencjał ogromnego indyjskiego modelu O2O (online to offline – przyp. red.) w sprzedaży detalicznej.

Zależy nam na zwiększeniu rozwoju działalności handlowców offline, którzy codziennie obsługują klientów. Fundusze zostaną przeznaczone na wzmocnienie pozycji sklepów dzięki najwyższej technologii, budowaniu doskonałej logistyki, umacnianiu marki Paytm Mall i dostarczaniu bogatszych doświadczeń klientom – dodał Sinha.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem