SoftwareHut łączy się z Order of Code

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

SoftwareHut, czyli najprężniejsza spółka Grupy Kapitałowej TenderHut, łączy się z kolejną firmą i tworzy piąte centrum deweloperskie technologicznej grupy w Polsce. Spółka Order of Code z Przemyśla 21 sierpnia 2018 r. zasiliła szeregi białostockiej grupy IT.

Konsolidacja polskiego rynku IT to jeden z głównych celów, jakie Grupa TenderHut postawiła przed sobą na początku swojej działalności. Plan jest konsekwentnie realizowany. W poprzednich latach technologiczny lider regionu połączył siły z LemonTea, QBurst Poland, LIT i GSWtech. Tym razem SoftwareHut, spółka-córka Grupy TenderHut, zaprasza do współpracy Order of Code – firmę programistyczną z Przemyśla.

Na Order of Code nie kończą się jednak plany Grupy Kapitałowej TenderHut. – Prowadzimy w tej chwili zaawansowane rozmowy z jeszcze dwiema innymi firmami IT, z którymi chcielibyśmy skonsolidować naszą spółkę ProtectHut. Takie połączenie wzmocniłoby nas w zakresie usług cyberbezpieczeństwa. To sektor IT, w którym jest jeszcze wiele do zrobienia, dlatego chcemy być coraz silniejsi. Uda nam się to tylko w połączeniu z innymi – mówi Jerzy Potocki, Head of M&A TenderHut. – Trzeba też nadmienić, że udziałowcy Order of Code zostali akcjonariuszami grupy TenderHut, nie zależało nam na wykupieniu ich, a na wspólnym rozwoju większego podmiotu – dodaje Robert Strzelecki, prezes Grupy TenderHut.

Wśród klientów grupy TenderHut są globalne korporacje np. Thermo Fisher Scientific, Agco, spółki zależne SODEXO, trzy z czterech spółek wchodzących w skład Wielkiej Czwórki, czy największy koncern petrochemiczny w Europie Środkowej. Ponad 90 proc. klientów Grupy TenderHut to firmy z Europy Zachodniej, Skandynawii oraz USA. Grupa, w ramach otrzymanego wsparcia unijnego, zakłada ofertę publiczną i debiut na GPW, który będzie miał miejsce najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2020 roku.

Białostocka spółka rozwija swoją działalność, a częścią składową tych zmian jest m.in. łączenie się i współpraca z innymi firmami. SoftwareHut od kilku miesięcy współpracował już ze specjalistami z Order of Code.

– Przez ten czas dobrze się poznaliśmy i nabraliśmy do siebie zaufania. Dalsza, wspólna droga jest tego naturalną konsekwencją. Wchodzimy na nią z pełnym entuzjazmem. Wierzymy, że to połączenie przyniesie nam wszystkim dynamiczny rozwój – mówi Wit Więch, prezes Order of Code.

– Specjaliści z Order of Code mają bogate doświadczenie, pracowali m.in. w latach 2005 – 2013 przy współtworzeniu portalu Skyscanner, który w 2016 r. został sprzedany za 1,7 mld USD. Trudno nie wspomnieć także o pracy przy oprogramowaniu sterującym i analitycznym elektronicznych urządzeń pomiarowych Calnex Ltd, czy o projektach badawczo-rozwojowych, dotyczących przetwarzania języka naturalnego i zastosowania botów. Cieszymy się, że pracownicy z takim doświadczeniem od teraz będą grali z nami do jednej bramki. – mówi Marcin Bartoszuk, CTO z SoftwareHut.

Dzięki połączeniu się firm, w Przemyślu, czyli mieście, z którego pochodzi Order of Code, powstanie kolejne centrum deweloperskie Grupy TenderHut. Po Białymstoku, Olsztynie, Wrocławiu i Szczecinie będzie to piąte tego typu przedsięwzięcie pod brandem SoftwareHut.