SolHotAir będzie reprezentować Polskę na START Summit 2020 w Szwajcarii

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

SolHotAir będzie reprezentować Polskę na START Summit 2020 w Szwajcarii

Udostępnij:

Polski startup SolHotAir został zwycięzcą polskiej edycji Road to START Summit 2020. Oznacza to, że zespół będzie reprezentować nasz kraj na konferencji START Summit 2020 w Szwajcarii oraz Startup World Cup w Kalifornii.

SolHotAir opracował technologię, która pozwala na produkcję wydajnych paneli fotowoltaicznych. Jak czytamy na stronie firmy ich produkt posiada 83 proc. wydajność, co potwierdził certyfikat wydany przez Faunhofer Institut z Niemiec. Rozwiązanie chronione jest polskim patentem. Dzięki wygranej w polskiej edycji Road to START Summit 2020 startup powalczy w Szwajcarii o grant w wysokości 25 tys. funtów szwajcarskich, a w Kalifornii o tysiąc dolarów dofinansowania.

– Rywalizowaliśmy w kategorii technologia wspomagająca ochronę klimatu i zostaliśmy wybrani jako jeden z dziesięciu prezentujących się startupów. To co przesądziło o naszym zwycięstwie to potencjalny bardzo duży wpływ technologii SolHotAir na zmniejszenie negatywnych zmian klimatu i dojrzałość projektu – powiedział w rozmowie z serwisem incredibleinspirations.com Grzegorz Maciaszek z SolHotAir.

Maciaszek tłumaczył, że START Summit stanowi ogromne wyróżnienie dla pracy całego zespołu SolHotAir. To docenienie ich pracy i profesjonalizmu. Zespół podkreśla, że widzi iż rozwiązania związane z ochroną klimatu i startupy prezentujące dojrzałe rozwiązania są doceniane w wielu konkursach.

StartupWorld Cup

Do szwajcarskiej konferencji Start Summit kwalifikują się zespoły, które wygrywają krajowe konkursy – w przypadku Polski był to START Warsaw. Wielki finał odbędzie się w St. Gallen 18-20 marca 2020 roku. Jednak organizatorzy naszego lokalnego konkursu współpracują również z Startup World Cup, dzięki czemu zwycięski startup będzie miał okazję zaprezentować się również w San Francisco podczas StartupWorld Cup.

– Ponieważ jesteśmy na etapie pozyskiwania inwestora strategicznego, udział w tego typu konkursach i sukcesy na tym polu uwiarygadniają nas w oczach potencjalnych inwestorów. Wierzymy, też że udział w międzynarodowych konkursach pomoże nam wejść na rynki międzynarodowe, a ewentualne nagrody finansowe pomogą w realizacji celów strategicznych jakie sobie założyliśmy na ten rok. Pieniądze na wczesnej fazie rozwoju i skalowaniu biznesu są niezwykle ważne, aby utrzymać odpowiednie tempo rozwoju – dodałMaciaszek.

SolHotAir wyróżniony w wielu konkursach

Przypomnijmy, że technologia SolHotAir została również doceniona w konkursie dla startupów zaangażowanych społecznie – Chivas Venture. Zespół walczył o główną nagrodę w krajowym finale piątej edycji tego konkursu. Ostatecznie zwycięzcą został startup MakeGrowLab, jednak miejsce w finale jest już dużym wyróżnieniem dla SolHotAir.

Trzymamy kciuki za zespół SolHotAir zarówno w Szwajcarii jaki i Kalifornii. Miejmy nadzieję, że więcej naszych polskich zespołów będzie startowało w podobnych konkursach, a o naszych technologiach będzie coraz głośniej na całym świecie.