Solidarność w IT – pracodawcy polecają zwolnionych pracowników

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Solidarność w IT – pracodawcy polecają zwolnionych pracowników

Udostępnij:

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa prowadzi do zwolnień, które nie ominą także programistów. Przedsiębiorcy sektora IT jednoczą się w ramach pierwszego polskiego branżowego narzędzia do outplacementu, służącego do polecania swoich byłych pracowników.

Do tej pory rynek IT w Polsce miał problemy ze znalezieniem pracowników – Komisja Europejska szacowała, że w 2020 roku zabraknie w naszym kraju 50 tysięcy specjalistów IT. Nic dziwnego, że kierunki związane z informatyką przeżywały boom, dając rocznie nawet 14 tysięcy absolwentów. Jednak kryzys związany z pandemią koronawirusa dotknie również programistów.

Obecna sytuacja sprawiła, że pożegnaliśmy w Just Join IT 11 świetnych ludzi, zmniejszając zespół z 56 do 45 osób – mówi Piotr Nowosielski CEO portalu pracy dla polskich programistów – Just Join IT – Wierzymy, że obowiązkiem pracodawców w tych trudnych czasach jest zrobić wszystko, aby pomóc każdej osobie, z którą musieli się rozstać, dlatego stworzyliśmy Just Join Select.

Just Join Select to zamknięta platforma do wymiany rekomendacji, która została udostępniona dla 3000 klientów Just Join IT. Za jej pośrednictwem branżowi przedsiębiorcy mogą polecić innym zwolnione osoby oraz całe zespoły, a także je zatrudnić.

W Just Join IT mamy dostęp do tysięcy firm IT, mogących się wzajemnie wspierać. Przede wszystkim jednak chcemy pomóc ludziom, którzy są w tej chwili bez pracy – mówi Nowosielski – Do tej pory rynek walczył o pracowników i w czasach kryzysu nic się nie zmieniajako branża jesteśmy solidarni i dbamy o wszystkich specjalistów.

Oprócz Just Join Select powstała również platforma Just Join Live, pozwalająca pracownikom aktualizować w czasie rzeczywistym status rekrutacji w firmach, w których są zatrudnieni. To rozwiązanie również ma ułatwić i usprawnić proces znajdowania nowej pracy zwolnionym programistom. Baza zawiera obecnie 295 przedsiębiorstw.