Sony uruchomi w Polsce własną platformę z filmami i serialami – PlayStation Plus Video

Dodane: 22.04.2021

Agata Ruszkowska

Udostępnij:

Już 22 kwietnia rusza streamingowa platforma z filmami akcji, która będzie częścią usługi PlayStation Plus. Czy Sony jest w stanie ukraść kawałek tortu Netflixowi, HBO GO i innym gigantom filmowym?
Nie każdy wie, ale w PlayStation Store od dawna można było oglądać filmy. Sklep nie oferował jednak abonamentu jak Netflix, czy HBO GO, ale umożliwiał wykupienie dostępu do pojedynczego tytułu. Jak wiadomo, taka forma zakupów znacznie trudniej przychodzi konsumentom, którzy dzisiaj już przyzwyczaili się do tego, że z ich konta schodzi co miesiąc określona kwota za subskrypcję. Okazuje się jednak, że PlayStation zamierza iść tym samym torem co inni streamingowi giganci i uruchamia testową wersję swojego nowego PlayStation Plus Video. Co ciekawe, usługa ukaże się na razie tylko w Polsce!

Czym będzie dokładnie będzie PlayStation Plus Video? Zdaje się, że to nic innego jak filmowa odsłona dotychczasowej usługi, jaką jest PlayStation Plus, czyli abonament na usługi sieciowe (bez niego posiadacz konsoli Sony nie może grać w gry przez internet). „Plus Video” ma natomiast dać nam dostęp do tytułów filmowych. W sieci pojawiają się już pierwsze grafiki na których widać plakaty takich kinowych hitów, jak „Venom”, „Zombieland: Double Tap” i „Bloodshot”. Na liście seriali mają znaleźć się takie tytuły jak „Future Man”, „SuperMansion”, „Community” i  „Deadly Class”.

Wszystko wskazuje na to że twórcy jednej z najlepszych konsol chcą ukraść kawałek tortu Netflixowi i innym podobnym platformom fanów kina akcji i Sci-Fi, co w zasadzie będzie nadal spójne z ich ofertą gier.

Kiedy będziemy mogli skorzystać z nowej usługi? Program pojawi się w PS Store 22 kwietnia 2021 r. i będą go mogli pobrać wszyscy posiadacze konsol PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Na początku będzie to 12-miesięczny testowy benefit dla usługi PS Plus.

Co ważne, nowa usługa będzie rozszerzeniem programu PS Plus i nie wpłynie za cenę tego abonamentu w naszym kraju (miesięczny abonament wynosi 37 zł, trzymiesięczny 100 zł, a roczny 240 zł). Czy po fazie testowej i rozbudowaniu biblioteki filmów nadal tak będzie? Tego jeszcze nie wiadomo.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem