Sotrender pozyskuje 1,6 miliona złotych. Planuje ekspansję na rynek amerykański

Dodane: 26.02.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Fundusz venture capital Inovo.vc wsparł kwotą ponad 1,6 miliona złotych międzynarodową ekspansję firmy Sotrender, tworzącej jedno z najpopularniejszych w Polsce narzędzi badających i analizujących media społecznościowe. Inovo.vc nabył tym samym pakiet mniejszościowy w spółce. 

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Sotrender (www.sotrender.pl) to pierwsza w Polsce firma badawcza specjalizująca się w badaniach i analizach mediów społecznościowych, założona w 2011 r. przez doświadczonych badaczy internetu związanych z Uniwersytetem Warszawskim. Flagowym produktem firmy jest aplikacja Sotrender działająca w modelu software as a service (SaaS). Umożliwia ona automatyczne analizy komunikacji i kampanii w serwisach społecznościowych, pomaga w interpretacji danych, jak również dostarcza konkretnych, praktycznych wskazówek dotyczących działań na Facebooku, Twitterze czy YouTube. Sotrender wykorzystywany jest obecnie w kilkunastu krajach na 4 kontynentach przez ponad 300 wiodących agencji reklamowych, PR, korporacji czy wydawców internetowych. 

– Naszym najważniejszym celem jest dalsza zagraniczna ekspansja, przede wszystkim związana z rynkiem amerykańskim – deklaruje dr Jan Zając, prezes zarządu spółki. – Dodatkowe środki przeznaczone będą przede wszystkim na rozwój sprzedaży i marketingu online. Niezmiernie cieszymy się ze współpracy z Inovo.vc, gdyż ma on zbieżną do naszej wizję rozwoju firmy oraz wiedzę i doświadczenie pomocne w osiągnięciu naszych biznesowych celów.

– Pozyskany kapitał pozwoli nam także zwiększyć tempo rozwoju produktów – dodaje Paweł Kucharski, członek zarządu i CTO spółki. – Na początku lutego wprowadziliśmy szereg nowych funkcji, natomiast w tej chwili pracujemy nad kolejnymi, m.in. pomiarem działań na Instagramie. Ponadto prowadzimy intensywną rekrutację i ciągle powiększamy nasz zespół, skupiając się przede wszystkim na rozwinięciu naszego potencjału technologicznego.

Fundusz Inovo.vc zdecydował się zainwestować w Sotrendera ze względu na dojrzałość i skalowalność jego modelu biznesowego oraz profesjonalizm zespołu zarządzającego. Inovo.vc, dysponując kapitałem 30 mln zł, wspiera przedsiębiorstwa o dużym potencjale wzrostu. – Właśnie takiego partnera widzimy w Sotrenderze. Nie inwestujemy na etapie dobrego pomysłu. Inwestujemy w poważne biznesy, które dzięki dodatkowemu finansowaniu chcą przyspieszyć swój rozwój. Naszym celem jest wsparcie ekspansji Sotrendera nie tylko zastrzykiem pieniędzy, ale też zastrzykiem know-how, którym dysponujemy jako zespół, m.in. dzięki dotychczasowym inwestycjom w spółki działające w modelu SaaS – podkreśla Tomasz Swieboda, prezes zarządu Inovo.vc.

Sotrender jest jedną z pięciu spółek, w które dotychczas zainwestował fundusz Inovo.vc. Środki funduszu pochodzą od znanych przedsiębiorców, m.in. Macieja Dudy i Rafała Brzoski oraz Krajowego Funduszu Kapitałowego. Misją Inovo.vc jest umożliwianie odniesienia sukcesu – również międzynarodowego – firmom, które są już aktywne na rodzimym rynku przy zachowaniu ich niezależności.