Spacelift pozyskał 22,3 mln zł na rozwój platformy do automatyzacji zarządzania infrastrukturą IT

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Spacelift pozyskał 22,3 mln zł na rozwój platformy do automatyzacji zarządzania infrastrukturą IT

Udostępnij:

Polski startup Spacelift, który automatyzuje zarządzanie serwerami w chmurze, pozyskał ponad 22,3 mln złotych (6 mln dolarów) w Serii A, której przewodził brytyjski Blossom Capital, a wzięli w niej udział także dotychczasowi inwestorzy – m.in. Inovo Venture Partners oraz Hoxton Ventures.

Spacelift to startup, który pomaga firmom w zarządzaniu złożoną infrastrukturą serwerów w chmurze, w modelu Infrastructure-as-Code (IaC). Dzięki platformie, deweloperzy mogą bezpiecznie budować, rozwijać i testować aplikacje w chmurze. Spacelift oferuje platformę plug-and-play, która pozwala zespołom deweloperskim szybko automatyzować zarządzanie infrastrukturą, zdalnie współpracować czy monitorować dostęp do serwerów. Platforma umożliwia też zarządzanie zgodnością (compliance), ułatwiając firmom dostosowywanie infrastruktury do wymogów prawa.

Pomysłodawcą i CEO Spacelift jest Marcin Wyszyński, doświadczony deweloper, który pracował wcześniej m.in. w Google i Facebooku. Już wcześniej mierzył się z problemami związanymi z zarządzaniem infrastrukturą chmurową. Stworzył też dedykowane rozwiązania do automatyzacji tego procesu dla brytyjskiego giganta z branży dostaw jedzenia Deliveroo oraz niemieckiego unicorna TIER, który rozwija usługę wynajmu hulajnóg elektrycznych.

Współzałożycielem i COO jest Paweł Hytry, który współtworzył i z sukcesem rozwijał startup FitPass, przejęty w roku 2019 przez francuski holding Groupe Up. Doświadczenie w tworzeniu i egzekucji strategii rozwoju biznesu oraz zarządzaniu operacjami zdobywał w takich firmach, jak McKinsey i Foodpanda.

Spacelift od początku jest wspierany przez fundusz Inovo Venture Partners. Połączył on ze sobą obu współzałożycieli, a także przewodził pierwszej rundzie finansowania (pre-seed), w której startup pozyskał ok. 6 mln zł (1,6 mln dolarów). Udział wziął w niej także brytyjski fundusz Hoxton Ventures oraz aniołowie biznesu z Europy i USA. Teraz do grona inwestorów dołączył Blossom Capital. Przewodził on Serii A, w której Spacelift pozyskał 22,3 mln złotych (6 mln dolarów). Wzięli w niej udział także dotychczasowi inwestorzy.

– Poznałem Marcina, gdy działał jeszcze w pojedynkę. Jego umiejętności i podejście, a także produkt, zrobiły na mnie olbrzymie wrażenie. Połączyliśmy go z Pawłem, który dzięki swojemu doświadczeniu, wniósł jasną wizję szybkiego rozwoju biznesu. Wspólnie stworzyli i wprowadzili na rynek świetny produkt – mówi Maciej Małysz, partner w Inovo Venture Partners.

Pozyskane środki pomogą Spacelift w rozbudowie własnego zespołu deweloperów i przyspieszeniu rozwoju produktów, a także w stworzeniu zespołu odpowiedzialnego za marketing i sprzedaż w Stanach Zjednoczonych. Spacelift ma siedzibę w Redwood City w Kalifornii oraz biuro w Warszawie, ale zespół rekrutuje także zdalnie.

– W samej tylko Polsce mamy ponad 300 tysięcy deweloperów, na całym świecie jest ich ok. 25 milionów. Praca, którą wykonują to fundament każdego technologicznego startupu. Rozwiązania, które ułatwią jej zarządzaniem oraz optymalizacją mają gigantyczny potencjał do rozwoju. Wspieramy Spacelift i obserwujemy ekspresowy rozwój spółki od samego początku. Spacelift z pewnością pomoże wielu zespołom robić jeszcze więcej i jeszcze szybciej. Ma potencjał, by dla deweloperów stać się narzędziem pierwszego wyboru – mówi Maciej Małysz.

– Przejście do chmury oraz rozwiązania Infrastructure-as-Code przyniosły firmom olbrzymie korzyści, ale postawiło zespoły deweloperskie przed nowymi wyzwaniami. Szczególnie, gdy pracują zdalnie. Cieszymy się, że dołącza do nas Blossom Capital, fundusz doświadczony we wspieraniu szybkiego wzrostu, który zainwestował już m.in. w Checkout.com. Dołączają do naszych dotychczasowych inwestorów, takich jak Inovo Venture Partners, którzy rozumieją deweloperów, mówią ich językiem i pomagają nam rosnąć. Z ich pomocą będziemy mogli rozwijać Spacelift jeszcze szybciej – mówi Paweł Hytry, COO i współzałożyciel Spacelift.