Spatial Reality Display od Sony to idealne rozwiązanie dla twórców grafiki 3D

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Spatial Reality Display od Sony to idealne rozwiązanie dla twórców grafiki 3D

Udostępnij:

Czy ktoś jeszcze pamięta o technologii obrazu 3D? Sony nie zapomniało – firma niedawno zaprezentowała swój nowy ekran, który ma sprawdzić się do profesjonalnych zadań.
Projektowanie i tworzenie przestrzennych obiektów może stać się dużo łatwiejsze za sprawą ekranów 3D – taki właśnie produkt przygotowała firma Sony. Ich model Spatial Reality Display, który korzysta z systemu śledzenia wzroku, jest w stanie wyświetlać przekonująco wyglądające obiekty 3D.

Ten niepozorny monitor daje naprawdę duże możliwości w profesjonalnej pracy nad obiektami 3D. Jest nachylony pod kątem 45 stopni i zastosowano w nim 15,6-calowy wyświetlacz 4K z powłoką z mikro obiektywem optycznym, której towarzyszy kamera śledząca wzrok użytkownika. To właśnie dzięki opcji śledzenia źrenic możliwe jest precyzyjne ustawienie mikrosoczewek na szczycie pikseli, a prezentowany na ekranie obraz sprawia wrażenie jakby unosił się nad ekranem. Sony zapewnia, że prezentowane obiekty są wyraźne, ostre, a sam obraz podąża za wzrokiem patrzącego, gdy ten ruszy głową. To wszystko ma sprawiać, że praca na tym sprzęcie zmieni rynek produktów 3D i będzie dla użytkowników samą przyjemnością.

Spatial Reality Display szczególnie przyda się wszystkim twórcom działającym z grafiką 3D, animacjami, a także projektantom przestrzeni, pojazdów i architektom. Trzeba jednak pamiętać, że sprzęt wymaga współpracy z dobrym procesorem i kartą graficzną (Core i7 oraz karta graficzna Nvidia GeForce RTX 2070 Super).

Cena tego urządzenia to 5 tys. dolarów (ok 19,5 tys. zł).

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem