Specjaliści Grupy Allegro ułatwiają współpracę programistom Java i JavaScript

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Grupa Allegro udostępnia czwarte rozwiązanie Open Source dla programistów. Wtyczka grunt-maven-plugin w prosty sposób integruje budowanie aplikacji serwerowej i klienckiej.

Grupa Allegro udostępnia czwarte rozwiązanie Open Source dla programistów. Wtyczka grunt-maven-plugin w prosty sposób integruje budowanie aplikacji serwerowej i klienckiej. To rozwiązanie jest pierwszym, które uwzględnia doświadczenia i potrzeby programistów zarówno zajmujących się interfejsem, jak i silnikiem aplikacji.

Budowanie aplikacji frontend i backend w jednym cyklu nie należy do łatwych. Problemy uwidaczniają się w szczególności przy tworzeniu nowoczesnych aplikacji korzystających z wielu technik i narzędzi do przetwarzania kodu źródłowego aplikacji klienckiej. W zespołach interdyscyplinarnych, gdy każdy z programistów posiada kompetencje do tworzenia kodu front- i backendowego integracja budowania aplikacji staje się palącym problemem. Projekt grunt-maven-plugin zaprezentowany przez Grupę Allegro daje możliwość zmiany w tym obszarze. Dzięki niemu każda część aplikacji budowana jest narzędziami do tego przeznaczonymi, bez stosowania półśrodków i zamienników.

grunt-maven-plugin jest pierwszym rozwiązaniem, które tak dobrze uwzględnia zarówno potrzeby programistów wszystkich specjalizacji biorących udział w procesie tworzenia aplikacji, jak i specyfikę narzędzi, z których korzystają na co dzień. Z połączenia branżowych standardów, jakie stanowią Maven i Grunt, udało nam się uzyskać elastyczny i w pełni zautomatyzowany workflow godzący frontend i backend developerów – mówi Adam Dubiel, programista z Grupy Allegro.

grunt-maven-plugin jest już czwartym projektem upublicznionym na licencji Open Source zaprezentowanym i udostępnionym przez Grupę Allegro. Wśród pozostałych jest m.in. bezpłatny system monitoringu Selena i narzędzie do zarządzania infrastrukturą serwerową Ralph. Wszystkie te projekty można znaleźć na oficjalnym profilu grupy Allegro w serwisie Github – https://github.com/allegro/.

źródło: informacja prasowa