Spectrally wkracza na polski rynek z nowatorskim rozwiązaniem

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Spectrally wkracza na polski rynek z nowatorskim rozwiązaniem

Udostępnij:

Spectrally, startup specjalizujący się w dziedzinie wykorzystania spektroskopii Ramana w przemyśle, ogłasza swoje nowe przedsięwzięcie na rynku polskim. Specjalizując się w nieinwazyjnej kontroli jakości, Spectrally wprowadza innowacyjne rozwiązania dla przemysłu chemicznego, spożywczego oraz kosmetycznego.

– W Spectrally wykorzystujemy autorską platformę technologiczną opartą na metodach optycznych, w tym spektroskopii Ramana oraz wiele lat doświadczeń w badaniu złożonych struktur chemicznych. Do pomiarów używamy nieinwazyjnego promieniowania laserowego, dlatego nasze pomiary są szybkie, niewymagające przygotowania próbki, i przede wszystkim nieniszczące. Pomiary można wykonywać zarówno przez częściowo przezroczyste opakowanie, jak i na dowolnym etapie produkcji, włącznie z produktem gotowym – tłumaczy Karolina Orłowska – CTO firmy Spectrally.

Funkcje rozwiązań Spectrally

 1. Szybka identyfikacja substancji – dzięki wykorzystaniu technologii spektroskopii Ramana urządzenie jest w stanie błyskawicznie zidentyfikować składniki chemiczne w produktach przemysłowych. To umożliwia dokładną analizę składu i zapobieganie błędom w procesie produkcji. System weryfikuje jakość substratów dostarczanych do produkcji, nawet przez opakowanie. Co ważne, system identyfikuje nie tylko czyste substancje, jak robią to konkurencyjne urządzenia, ale także złożone mieszaniny wielu substancji.
 2. Automatyczna kontrola jakości na linii produkcyjnej – rozwiązanie Spectrally pozwala na ciągłą kontrolę jakości produktów na linii produkcyjnej, co przekłada się na zwiększenie efektywności produkcji i minimalizację odpadów.
 3. Kontrola ilościowa – spektroskopia Ramana umożliwia dokładne pomiar ilości składników w produktach, co jest niezbędne w przypadku produkcji zgodnej z określonymi normami i specyfikacjami. Gdy potrzebna jest dokładna analiza, system jest w stanie zidentyfikować i określić stężenie zanieczyszczeń, a także substancji składowych produktu.
 4. Kontrola jakości mieszania – pozwala na monitorowanie procesów mieszania składników, co jest kluczowe dla zapewnienia jednolitej jakości produktów. Dzięki ciągłemu pomiarowi składu chemicznego w różnych punktach mieszaniny jesteśmy w stanie zoptymalizować procesy mieszania i zapewnić najwyższą jakość roztworu.

Zalety nowego rozwiązania

Są nimi:

 • Identyfikacja do 93% substancji występujących w przemyśle,
 • Wyniki analizy w kilka sekund,
 • Przepustowość do 78 000 produktów na godzinę,
 • Bez potrzeby zatrzymania linii produkcyjnej,
 • Kontrola jakości każdego produktu,
 • Rozdzielczość do pojedynczych ppm (części na milion),
 • Ciągły pomiar w wielu punktach roztworu jednocześnie,
 • System w obiektywny sposób informuje o pomyślnym zakończeniu procesu mieszania.

Spectrally ma bogate doświadczenie w dziedzinie spektroskopii Ramana i oferuje kompleksowe wsparcie w zakresie wdrożenia. Ich rozwiązania są skalowalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Szczegółowe informacje dotyczące pracy urządzenia znajdziecie w filmie dostępnym pod tym linkiem:

Zobacz także:

Integracja płatności Tpay z Shopify – nowa aplikacja operatora

TransactionLink pozyskał 5 mln euro. Firma przeznaczy środki na dalszy rozwój onboardingu