SpeedUp Energy Innovation powered by PGE Ventures inwestuje w Prodio

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SpeedUp Energy Innovation powered by PGE Ventures inwestuje w Prodio

Udostępnij:

Prodio, narzędzie do sprawnego zarządzania małymi przedsiębiorstwami produkcyjno-usługowymi, pozyskało inwestora. Kapitał pozyskany z funduszu SpeedUp Energy Innovation powered by PGE Ventures pomoże spółce wyjść na rynki międzynarodowe.

80% klientów Prodio to firmy zatrudniające od 10 do 20 pracowników, szukające sposobu na poukładanie oraz zwiększenie kontroli pracy, a także na monitorowanie i podnoszenie efektywności.  Rozwiązanie to stworzone zostało dla zarządzających małymi firmami produkcyjno-usługowymi. Prodio wpisuje się w strategię SEI, który wspiera innowacyjne rozwiązania z obszarów OZE, zarządzaniem Big Data czy, jak w tym przypadku, technologiami przemysłu 4.0.

– Wśród naszych celów inwestycyjnych szukamy projektów które wspomagają cyfrową transformację przemysłu wytwórczego. Prodio jest rozwiązaniem dla najmniejszych firm przemysłowych. Tych firm nie stać na nowoczesny park maszynowy, który już spełnia standardy Industry 4.0. Małe firmy przemysłowe pozostają poza głównym nurtem cyfryzacji. Prodio jest rozwiązaniem, które pozwala automatyzować procesy, zarządzać procesem produkcyjnym w sposób nowoczesny bez kosztownego „oczujnikowania” maszyn – mówi Bartłomiej Gola, prezes funduszu SpeedUp Energy Innovation.

Małe przedsiębiorstwa produkcyjno-usługowe na co dzień zmagają się z szeregiem wyzwań. To między innymi powiązana ze złym planowaniem niska wydajność pracy, rosnące koszty zatrudnienia, ale także koszty surowców i energii czy brak czytelnych oraz dostępnych na bieżąco danych na temat wydajności. Rozwiązaniem tych problemów jest Prodio. To narzędzie idealnie dopasowane do potrzeb tej wielkości firm. Jest proste w obsłudze, zarówno dla managerów, jak i pracowników produkcji. Umożliwia wgląd w najważniejsze z punktu widzenia optymalizacji dane i rentowności produktów oraz pozwala monitorować pracę na hali produkcyjnej.

– Nasi klienci nie kupują oprogramowania, tylko środek do zapewniania sobie większej ilości czasu, dzięki zdalnej kontroli produkcji i przekazywaniu informacji, oraz spokoju, przez mniejszą ilość pytań od załogi i braku reklamacji, a także zysków, przez zwiększenie wydajności pracy produkcji. Udało się to nam osiągnąć przez to, że narzędzie powstało z potrzeby rynku, a także naszego doświadczenia Jeden z founderów zajmował się optymalizacją działania małych firm produkcyjnych, których jednym z problemów był brak odpowiednich narzędzi do zarządzania pracą – mówi Marek Mrowiec, CEO Prodio.

Zespół Prodio pozyskał dziś już ponad 100 klientów w Polsce. Znaczna część środków z inwestycji zostanie przeznaczona na budowę sprzedaży zagranicznej (produkt, marketing). W 2020 roku firma planuje ekspansję na rynki anglojęzyczne oraz niemieckojęzyczne. Aplikacja stworzona jest tak, by w ciągu jednego dnia mogła powstać kolejna wersja językowa. W tym roku powstanie także całkowicie nowa wersja systemu – szybsza, pozwalająca spełnić wymagania jeszcze większej ilości branż, a przede wszystkim jeszcze prostsza w obsłudze. Wzrost wartości spółki upatrywany jest internacjonalizacji. Spółka sprzedaje swój produkt w modelu SaaS. Kluczowym nośnikiem wartości dla kolejnych inwestorów będzie wartość powtarzalnego, miesięcznego przychodu (MRR).

– Inwestycja w Prodio odpowiada założeniom i strategii inwestycyjnej jakie wypracowaliśmy na etapie tworzenia funduszu SEI. Jako inwestor i współtwórca tego funduszu, liczymy że pozyskany przez spółkę kapitał umożliwi jej ekspansję na zagranicznych rynkach i pozwoli udoskonalić rozwijany przez spółkę system. Narzędzie Prodio służące do optymalizacji procesów produkcyjnych może istotnie poprawić wskaźniki związane z wydajnością produkcji oraz zapewnić efektywny nadzór nad zasobami ludzkimi odpowiedzialnymi za poszczególne procesy. Narzędzia tego typu są pożądane w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym. Będziemy obserwować rozwój spółki analizując jednocześnie szanse i możliwości wsparcia spółki również w obszarze pozafinansowym – mówi Piotr Woliński, wiceprezes PGE Ventures

SpeedUp Energy Innovation (SEI) to fundusz utworzony przez PGE Ventures, Polski Fundusz Rozwoju, Grupę SpeedUp oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu BRIdge VC. Jego celem jest inwestowanie w rozwiązania technologiczne znajdujące się w zaawansowanej fazie wzrostu i ekspansji, tzn. takie, które mają już pierwszych klientów i poszukują finansowania.