Spersonalizowane materiały prosto z cyfrowej drukarki od CottonBee – po co, jak i dla kogo

Dodane: 25.09.2019

Mam Startup

Udostępnij:

Personalizacja to w dzisiejszych czasach słowo klucz. Tak jak możemy decydować o kolorze czy też nadruku na danym produkcie, dlaczego nie moglibyśmy mieć podobnej opcji w kontekście materiałów do szycia? Płocka firma CottonBee, zajmująca się cyfrowym drukiem na materiałach, udowadnia, że jest to proste, szybkie i na dodatek ekologiczne. 

Każdy świadomy przedsiębiorca, który chce by jego firma szła z duchem czasu, zdaje sobie sprawę, że dzisiejsi konsumenci cenią sobie możliwość dokonywania wyboru. I nie chodzi tu jedynie o wybór koloru danego produktu, ale wręcz o personalizację pod kątem swojej osoby. 

To tyczy się w dużej mierze wszelkich marek modowych, które pragną wyróżniać się wśród swojej konkurencji. Oferowanie niepowtarzalnych wzorów na materiałach dobrej jakości, znacznie wykraczającej poza to, co oferują znane sklepy sieciowe, z pewnością spowoduje, że klienci docenią ten fakt i nie skończą na jednym zakupie. 

Przy personalizacji niestety istnieje taki problem, że to, co podoba się jednej osobie, może już nie zrobić wrażenia na drugiej. Co to znaczy? Otóż, zazwyczaj przy zamawianiu tkanin i dzianin w klasycznych drukarniach nie wydrukujemy kilku czy nawet kilkunastu metrów materiału na stworzenie jednej bluzki czy spódniczki. Lecz jeśli chcemy uszyć tylko jedną rzecz dla wybranej klientki, po co nam wówczas pozostała belka materiału?

Drukowanie spersonalizowanych materiałów do szycia – i to nawet w niewielkich ilościach – oferuje płocka firma CottonBee. W swojej ofercie posiada szeroką gamę kolorowych wzorów, których na próżno szukać nawet w tych największych hurtowniach. Tak rzadko spotykane wzory można wydrukować na zamówienie, jednak w wielkoformatowych drukarniach minimalna wielkość zamówienia to kilka belek materiału. Inaczej sprawa ma się w cyfrowej drukarni CottonBee: tkaniny zamawiamy tam na metry i nie mamy na głowie wykorzystania pozostałej części materiału. Pozwala to przede wszystkim oszczędzić pieniądze, a ponadto nie uzależnienia od szycia ubrań z materiałów, które posiadamy w dużych ilościach.

Szybka reakcja  

Marki modowe to jedno, ale personalizacja sprawdza się także w przypadku wszelkich firm, które zajmują się na przykład produkcją pojedynczych egzemplarzy z indywidualnym nadrukiem – z okazji czyichś urodzin czy też innego święta. Niepowtarzalnych materiałów często szukają także kostiumografowie czy scenografowie, którym zależy, by materiały oddawały charakter bohaterów danego spektaklu czy wnętrza, będącego elementem scenografii. 

Lecz we wszystkich wymienionych wyżej przypadkach, czas odgrywa niezwykle istotną rolę. Gdy na przykład klient zażyczy sobie koszulkę z zabawnych hasłem lub poduszeczkę z imieniem nowo narodzonego dziecka, nie chce przecież czekać na realizację zamówienia kilka tygodni. To samo w przypadku tkanin do danego spektaklu czy z okazji wszelkich targów, wystaw muzealnych lub galerianych. Można oczywiście planować takie zamówienie zawczasu, ale wiadomo – nie zawsze się tak da. Wszak na wystawach czy w scenografiach zmiany są często wprowadzane do ostatniej chwili.

Firma CottonBee ma na to świetne rozwiązanie, bowiem każde zamówienie realizowane jest tutaj zaledwie w ciągu 5 dni roboczych – a w przypadku standardowej, większej drukarni na spersonalizowany wydruk trzeba czekać około kilka miesięcy. 

Ekologia

Istotną kwestią jest tutaj także ekologia, na którą CottonBee kładzie duży nacisk. Produkując nawet niewielkie zamówienia dla indywidualnych osób, zawsze dba o minimalizację odpadu tekstylnego, a także o zasoby wodne – firma bowiem nie używa wody do drukowania spersonalizowanych materiałów.  

Jeżeli więc szukacie niepowtarzalnych materiałów do szycia, w niewielkich ilościach (w tych dużych też!), z krótkim czasem realizacji i chcecie, by produkcja odbywała się zgodnie z nurtem minimum waste – nie błądźcie już dalej w czeluściach internetu, tylko odwiedźcie stronę internetową firmy CottonBee – tam z pewnością znajdziecie to, czego szukacie. 

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą CottonBee.