Spersonalizowane tabletki, które uwalniają lek o określonej porze dnia. Ta firma produkuje właśnie takie pigułki

spersonalizowane tabletki ktore uwalniaja lek o okreslonej porze dnia ta firma produkuje wlasnie takie pigulki
Udostępnij:
Zażyta rano uwalania suplementy diety przez cały dzień, a do tego o jej składzie decyduje pacjent. Tak prezentuje się spersonalizowana tabletka opracowana przez Multiply Labs. Ma trafić na rynek na wiosnę 2017 roku.

Chociaż kształt i rozmiar pigułki stworzonej przez Multiply Labs nie różni się niczym od innych tabletek, to jednak coś ją wyróżnia. Autorzy projektu przedstawiają ją, jako pierwszą spersonalizowaną pigułkę, która zawiera suplementy diety. Medykament robiony jest na zamówienie klienta, a jego skład zależy od preferencji, kondycji fizycznej i zdrowia pacjenta. Tabletki mogą zawierać m.in. mieszkankę minerałów, jak żelazo, witamin np. z grupy B oraz tłuszczy Omega 3.

Ponadto poszczególne suplementy, którymi wypełniono kapsułkę, uwalniają się o różnych porach dnia. Dzięki temu zażyta podczas śniadania może działać przez najbliższych kilka godzin i w zaplanowanym czasie wpuszczać do organizmu dawkę magnezu albo kofeiny. Pomysłodawcy projektu tłumaczą, że robione przez nich pastylki drukowane są na drukarkach 3D, a potem wypełniane przez roboty. Spersonalizowane pigułki mają trafić do sprzedaży na wiosnę 2017 roku, a opakowanie piętnastu tabletek będzie kosztować 25 dolarów.

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.