Spinaker Innowacji – Inkubator BonusCard

Dodane: 24.05.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Inkubator

Nazwa: Spinaker Innowacji – Inkubator BonusCard

Strona www: www.spinakerinnowacji.pl/

Opis: Projekt Spinaker Innowacji to działalność inwestycyjna (fundusz kapitału zalążkowego, której celem jest powoływanie nowych podmiotów gospodarczych wspólnie z ich pomysłodawcami i inwestorami prywatnymi. Skupiamy się na wspieraniu nowatorskich pomysłów biznesowych posiadających realne szanse na komercyjny sukces. Chcemy inwestować w innowacyjne rozwiązania i pomysły na nowy biznes w obszarze chemii, energii, Internet oraz mobile. Gwarantujemy analizę oraz możliwość wsparcia każdej interesującej inicjatywy, która zostanie do nas zgłoszona!

SPINamy biznesy! Szukamy: świeżego spojrzenia, kreatywnych pomysłów, uporu i wytrwałości w dążeniu do celu! Oferujemy: wsparcie eksperckie, wspólną pracę nad rozwojem projektu, pomoc w założeniu i prowadzeniu spółki kapitałowej oraz wejście kapitałowe do 200 000 EUR na pojedynczy pomysł!

CO MOŻEMY ZAOFEROWAĆ?

Doradztwo:

 • Wsparcie merytoryczne
 • Pomoc w komercjalizacji koncepcji biznesowej
 • Usługi badawczo – rozwojowe
 • Pomoc w założeniu i prowadzeniu spółki kapitałowej

Dokumentacja:

Przygotowanie bezpłatnej, profesjonalnej dokumentacji inwestycyjnej:

 • analiza rynku
 • badania prawa własności

 • biznesplan
 • raporty eksperckie
 • wycena
 • Kapitał:

  Finansowanie na start

  • Od 10 000 do 200 000 EUR
  • Do 90% udziałów lub akcji
  • Dodatkowe źródła kapitału w fazie rozwoju i ekspansji spółki

  JAKIE MOŻESZ MIEĆ KORZYŚCI ZE WSPÓŁPRACY Z NAMI?

  • Staniesz się większościowym właścicielem, zachowując swobodę w działaniu! Możesz posiadać nawet do 90% udziałów lub akcji w nowej spółce!
  • To my dostarczamy kapitał na start i jesteśmy w tym wysoce elastyczni. Finansujemy pomysły o zróżnicowanych potrzebach kapitałowych, w tym „mikrobiznesy”.
  • Wsparcie jest bezzwrotne – w zamian za środki finansowe stajemy się partnerami biznesowymi, a w przypadku niepowodzenia nie musisz zawracać powierzonego kapitału.
  • Zapewniamy ochronę poufności informacji.
  • Otrzymujesz wsparcie merytoryczne – kompletną dokumentację inwestycyjną.
  • Zapewniamy finansową przystań w początkowym okresie – możliwość otrzymania wynagrodzenia zanim spółka znacznie generować przychody.
  • Wiarygodność na rynku – współpracując z nami, stajesz się bardziej wiarygodny w oczach klientów i kontrahentów.

  Proces inwestycyjny:

  Proces inwestycyjny podzieliliśmy na 4 etapy, które pozwolą nam na wspólne wypracowanie innowacyjnej i konkurencyjnej koncepcji biznesowej oraz wyłonienie najlepszych, w które warto zainwestować!

  I ETAP – PRESELEKCJA:

  Przesyłasz do nas wypełniony formularz zgłoszeniowy w wersji elektronicznej i papierowej wraz z podpisami wszystkich członków zespołu oraz indywidualnymi deklaracjami braku powiązań (wszystkie niezbędne dokumenty pobierzesz z naszej strony). Następnie, dokumenty te zostają przez nas zarejestrowane.

  Twój formularz otrzymuje specjalny numer identyfikacyjny i rozpoczynamy od jego analizy pod kątem formalnym. W ramach oceny formalnej sprawdzamy innowacyjność Pomysłu oraz zgodność i kompletność przesłanych dokumentów. Nasza pozytywna ocena kwalifikuje Twój pomysł automatycznie do kolejnego etapu.

  II ETAP – SELEKCJA:

  W tym etapie oceniamy zawartość merytoryczną formularza. To w tym momencie okaże się czy Twój pomysł ma potencjał i jest interesujący. Przedstawione przez Ciebie informacje przeważą o wyniku dalszej współpracy.

  Szczegółowo przeanalizujemy oferowany przez Ciebie produkt lub usługę, przyjrzymy się potencjalnej grupie docelowej i konkurencji oraz zastanowimy się na czym biznes ma zarabiać. Sprawdzimy czy możliwe będzie wcielenie pomysłu w życie w kontekście istniejących ograniczeń prawnych i technicznych. Jeżeli zgromadzone informacje przekonają nas o potencjale Twojego pomysłu, to na pewno zakwalifikujemy go do etapu Preinkubacji.

  III ETAP – PREINKUBACJA:

  To jest kluczowy moment w Twojej drodze do sukcesu. Podczas preinkubacji, szczegółowo zbadamy i przetestujemy pomysł. Razem z Tobą stworzymy pełną dokumentację pomysłu oraz zapewnimy Ci dostęp do usług doradczych. Pozwoli nam to na wspólne wypracowanie efektywnych rozwiązań, które spowodują, że klienci skorzystają z Twoich produktów lub usług.

  Aby ułatwić ten etap, podzieliliśmy go na dwie fazy. W pierwszej fazie zbadamy potencjał rynkowy proponowanego rozwiązania oraz zweryfikujemy prawa własności do pomysłu. Pozytywnie oceniony pomysł wejdzie w drugą fazę preinkubacji, podczas której wspólnie stworzymy biznesplan, przeprowadzimy analizę opłacalności wejścia kapitałowego oraz ustalimy jego warunki (term-sheet). Ponadto zapewnimy Ci dostęp do usług badawczo-rozwojowych. Wyniki Twoich i naszych prac, w trakcie całego etapu preinkubacji, będą podstawą do podjęcia decyzji o wejściu kapitałowym.

  IV ETAP – WEJŚCIE KAPITAŁOWE:

  Warunki tego etapu określa umowa inwestycyjna. Oferujemy kapitał nawet do 200.000 EUR oraz wsparcie merytoryczne w zamian za udziały mniejszościowe od 10% do 49,99%. Oznacza to, że możesz być udziałowcem większościowym w nowo tworzonej spółce. Uzgodnione warunki współpracy pozwolą rozpocząć realizację Twojego Pomysłu.

  Adres:

  BonusCard Sp. z o.o.ul. Włodarzewska 33/502-384 Warszawa 

  Telefon: 22 463 42 60, kom: 885 885 504

  [email protected]

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem