SPOKO (Pay Ukraine) zaczyna współpracę z Trust Payments. Będzie oferować przelewy nie tylko dla ukraińskich imigrantów

Dodane: 31.07.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Założony w Polsce startup SPOKO (do niedawna Pay Ukraine) wszedł w partnerstwo z Trust Payments. Globalny dostawca płatności pomoże SPOKO poszerzyć swoją ofertę na kolejnych rynkach. 
Jak informowaliśmy w maju tego roku startup Pay Ukraine, założony w Polsce przez dwóch Białorusinów – Evgenija Chamtonau i Aliaksandra Horlacha, zmienił nazwę na SPOKO. Firma odniosła duży sukces w Polsce. Kierując swoją ofertę do ukraińskich imigrantów przebywających nad Wisłą, firma przekroczyła w tym roku liczbę 100 tys. użytkowników. Twórcy rozwiązania postanowili więc otworzyć się na imigrantów również innych narodowości (stąd zmiana nazwy).

Informacja o nowym partnerstwie, potwierdza plany startupu. – Opowiadamy się za ciężko pracującymi imigrantami w Europie, którzy muszą wysyłać pieniądze do swojego kraju, ale uważają opłaty za przelewy za zbyt kosztowne, a także za 1,7 mld dorosłych na całym świecie, którzy nie mają dostępu do konta bankowego. Dzięki wsparciu Trust Payments jesteśmy w stanie rozbudować naszą usługę w Polsce, gdzie jako SPOKO jesteśmy obecni od dwóch miesięcy i obserwujemy szybki wzrost. Dowodzi to, że nasza usługa płatności za pomocą kart debetowych, ułatwiona przez Trust Payments, wypełnia bardzo potrzebną lukę na rynku dla migrantów i sprawia, że usługi bankowe są łatwiejsze – powiedział, cytowany przez serwis finextra.com, Evgeny Chamtonau, dyrektor generalny SPOKO.

Docelowo SPOKO ma umożliwiać wysyłanie pieniędzy z 51 krajów do 86 krajów, takich jak Indie, Filipiny, Pakistan, Nigeria, Brazylia czy byłe republiki radzieckie. Na ten moment SPOKO umożliwia wysyłanie pieniędzy w walutach takich, jak PLN, EUR, GBP i USD oraz odbieranie pieniędzy w każdej lokalnej walucie.

– Z przyjemnością wspieramy SPOKO w dodawaniu polskiego złotego do opcji walutowych, ułatwiając tym samym otwarcie nowej bazy klientów w Polsce. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy w stanie pomóc naszym klientom w obszarze dostępu do przekazów pieniężnych na szczególnie trudnych rynkach, które mogą zostać pominięte przez wielu innych dostawców – powiedział Jonathan O’Connor, Chief Commercial Officer w Trust Payments.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem